Upgrade LabVIEW 8.6 Full do funkcji Aplication Builder

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
Blue
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2009 12:39
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Kontakt:

Upgrade LabVIEW 8.6 Full do funkcji Aplication Builder

Post autor: Blue »

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem. Z LabVIEW zetknąłem się w mojej nowej pracy. Strona jest bardzo pomocna, dzięki niej sporo się dowiedziałem. Chciałbym poznać Wasze zdanie w następującej kwestii:
Nasza firma posiada LabVIEW 8.6.1 Full Development System. Chcemy mieć możliwość tworzenia samodzielnych aplikacji (Application Builder). Zaproponowano nam dwa rozwiązania:

1. Upgrade do wersji Proffesional - koszt około 15 000 PLN
2. Zakup modułu Application Builder - koszt około 5 000 PLN

Pytanie jest następujące: Którą wersję wybrać. Patrząc na koszty od razu przychodzi na myśl zakup wersji drugiej. Ale nie wiem czy nie warto byłoby się zastanowić nad wersją Proffesional. Co ona właściwie daje? Czytam, że zawiera ona coś takiego jak:

"Software Engineering Tools
· Integrate with industry standard source code control providers
· Merge separate versions of a VI into a single working program
· Apply code complexity and memory usage profiling tools
"
i zastanawia mnie punkt dotyczący "Merge separate ver...." Czy mógłby mi ktoś przybliżyć do czego służy ta funkcja i jakie są jej ewentualne zalety i czy będzie to mi niezbędne do tworzenia aplikacji?


Pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Upgrade LabVIEW 8.6 Full do funkcji Aplication Builder

Post autor: bogdani »

Witaj na forum

Funkcja Merge jest przydatna, gdy program tworzy kilka osób i w pewnym momencie dochodzicie do wniosku że kilka np. ty i twój kolega pracowaliście z tym samym plikiem i każdy robił zwoje zmiany.
Możecie z użyciem tej funkcji otrzymać plik wynikowy, który powinien was pogodzić i zachować wasze zmiany.
Podsumowując: ta funkcja jest przydatna w pracy grupowej, chyba że ktoś ma taki bałagan, że sam sobie zmienia różne pliki i potem próbuje to poskładać, ale jeśli tak robi, to powinien się zastanowić nad organizacją pracy.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ