Problem z uruchomieniem aplikacji

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
Pierre
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2007 00:00

Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Pierre »

Witam,
Jako nowy użytkownik prześledziłem istniejące wątki o podobnej tematyce i niestety nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki napotkałem. :/
Mianowicie postanowiłem stworzyć aplikację instalującą zarówno napisany przeze mnie program, moduł runtime oraz sterowniki do karty DAQ. Wszystko poszło gładko.
Instalacja na drugim komputerze również przeszła bez problemu. Po restarcie karta została wykryta i wygląda że wszystko powinno byc w porządku ale....
Przy próbie uruchominia programu wysakuje informacja z błędem:
"Unable to locate the LabVIEW Run-Time Engine." + info że program wymaga wersji RT 8.2 blablabla.
Poniewaz wiem, że instalowałem ten moduł, ba nawet w następnym kroku ściągnąłem go ze strony i zainstalowałem ponownie, a program nadal wyświetla to co wyżej, przeszukałem 'porady' NI gdzie znalazłem pośrednio podobny problem, gdzie rozwiązaniem było skopiowanie biblioteki lvrt.dll do katalogu z programem.
Oczywście nie przyniosło ot efektu i w tym momencie zwracam się do Was z pytaniem:
Co jest nie tak?

Za wszelkie sugestie będe bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Koza »

Witaj,

Czy mógbyś sprawdzić, czy aplikacja na drugim komputerze zachowuje się w ten sam sposób (nie może znaleźć RTE) jeśli zmienisz w opcjach budowania aplikacji następującą opcję:
Project Explorer > Build Specifications > New > Application (EXE) > Additional Exclusions > Remove as much as possible
na:
Project Explorer > Build Specifications > New > Application (EXE) > Additional Exclusion > Do not disconnect type definitions or remove unreferenced members
?

Pozdrawiam,
Koza
Pierre
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2007 00:00

Re: Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Pierre »

Witam,
Dzięki za odpowiedź - próbowałem tego ale również nie przynosi efektu :/
Może jakaś inna sugestia?

Pozdrawiam
Pierre
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Koza »

Witaj,

Poproszę także o informację o wersjach oprogramowania zainstalowanego na obu komputerach.

Pozdrawiam,
Koza
Pierre
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2007 00:00

Re: Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Pierre »

Program napisałem (albo bardziej narysowałem :P) w LabVIEW 8.2 Na drugi komputer wgrałem Run time 8.2.1 Oba chodzą na Win XP z aktualnymi łatkami.

Nie wiem jaka informacja jeszcze może być pomocna

Pozdrawiam
Pierre
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2007 00:00

Re: Problem z uruchomieniem aplikacji

Post autor: Pierre »

OK - Problem rozwiązany!
Co prawda aż głupio sie przyznać ale błąd był następujący:
Przy tworzeniu pliku wykonywalnego .exe została zaznaczona opcja Enable Enhanced DSC Run-Time support w zakładce Advanced. Natomiast przy tworzeniu instalatora tego mogułu nie zaznaczyłem...
Kurczę... takie rzeczy powinny się zaznaczać z automatu! ;)

Pozdrawiam i dziękuję za próby pomocy.
ODPOWIEDZ