Problem z aplikacja EXE.

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
zxcvb23
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2006 00:00
Lokalizacja: Opole

Problem z aplikacja EXE.

Post autor: zxcvb23 »

Witam.

Sa to dopiero moje poczatki w LabView, wiec prosze o wyrozumialosc.
Stworzylem program, ktorego istota opiera sie na pracy na plikach. W skrocie mowiac sa tam operacje otwarcia pliku, odczytu z pliku, zapisu, ustawiania pozycji itp.
Jezeli uruchamiam program z poziomu Front Panel-u to wszystko dziala bezblednie, jednak gdy stworze plik *.exe to program uruchomiony w ten sposob zachowuje sie tak jakby nie potrafil odczytac nic z pliku. Nie pojawiaja sie zadne bledy. Po prostu jako EXE nie czyta z pliku.

Co w takim razie robie nie tak ??

Dodam ze uzywam LabView 8.20.
Hans
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2006 00:00

Re: Problem z aplikacja EXE.

Post autor: Hans »

nic ci nie pomoge w twoim pytaniu bo tez jestem początkujący i wydaje mi sie ze jeszcze bardziej od ciebie bo nie wiem jak sie tworzy pliki eze. Jak je sie tworzy??
waldo
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2005 00:00
Lokalizacja: Malbork

Re: Problem z aplikacja EXE.

Post autor: waldo »

Witam,
mialem ten sam problem, ale udalo mi sie go rozwiazac...
problem tkwi w tym, ze przy aplikacjach EXE program ma inna aktualna sciezke aktualnego VI, np. dla tego samego programu sciezka:
- dla VI: C:test.vi
- dla EXE: C:test.exetest.vi
tak to widzi LabView
aby rozwiazac ten problem wystarczy wstawic do aplikacji EXE jeszcze jednego STRIP PATCH.
zobacz w zalaczniku...
..::** w@ldo **::..
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Problem z aplikacja EXE.

Post autor: Mikrobi »

Węzeł własności (Property Node) położony na diagramie bez podłączonej referencji jest w trybie App.
Wybranie : Application >> Kind zwraca informację o trybie pracy środowiska w którym uruchomiony jest Vi Zwracana informacja to enum , ktory zawiera miedzy innymi pozycje:: 1. Development System - czyli VI jest uruchomiony
w środowisku LabVIEW 2. Run Time System - - VI jest uruchomiony
jako exe.
można z tego skorzystać w ten sposób
Obrazek
Ponadto lokalizację VI wywołanego wewnatrz exe identyfikuje się tak samo jak gdyby dany VI był umieszczony w llb (do wersji 8.0 exe to w zasadzie był llb )
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
zxcvb23
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2006 00:00
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z aplikacja EXE.

Post autor: zxcvb23 »

Wielkie dzieki za udzielona pomoc.
W koncu moge isc dalej .....
ODPOWIEDZ