Event + Lewy Alt

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Event + Lewy Alt

Post autor: wino »

Jak uwolnić lewego Alta od obsługi skrótów klawiszowych do paska narzędzi?

Bo mam następujący problem. Struktura Event "nie widzi" jak naciskam lewego Alta. Podejrzewam, że jest to związane z tym, że po jego naciśnięciu moge za pomocą strzałek lub skrótów klawiszowych działać na pasku narzędzi.

Jest taka możliwość, żeby wyłączyć ten skrót klawiszowy?
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Event + Lewy Alt

Post autor: Gość »

No wiesz, trzeba sobie zrobić tak żeby było ok. Bo inaczej to ciężko moze być.
Awatar użytkownika
Can-D
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2006 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Event + Lewy Alt

Post autor: Can-D »

System nie wysyla informacji o wcisnieciu klawiszy systemowych do aplikacji, dlatego nie ma mozliwosci ich obslugi. Lewy ALT jest klawiszem systemowym Windows. (czytaj: Windows nie wysle informacji o wcisnieciu lewego ALT do LabView, wiec struktura Event nie wygeneruje zdarzenia). Dotyczy wcisniecia samego klawisza. Jezeli musisz to wykrywac, to pozostaje uzycie Windows API - funkcja 'GetKeyState'. Wiecej informacji http://msdn.microsoft.com/library/defau ... ystate.asp
Z lewym ALT jest wiecej klopotow; po wcisnielu przechodzimy do menu (File...). Jezeli wylaczymy menu (VI Proporties -> Window Apperance -> Customize... -> Show menu bar) to wcisniecie lewego ALT powoduje przejscie do menu okna - kursor 'lapka' zmienia sie na 'strzalke (po nacisnieciu np klawisza 'w dol' rozwinie sie menu). Przykladowo jezeli menu jest wylaczone to po nieswiadomym wcisnieciu samego lewego ALT przez uzytkownia, mozemy nie 'zlapac' kolejnego eventu! Rozwiazaniem jest wylaczenie paska tytulowego dla okna (VI Proporties -> Window Apperance -> Customize... -> Window has title bar).
Ad Event Structure: W LV 8 jest jeszcze inna rzecz: Evnet Structure nie reaguje na kombinacje klawiszy bedacych skrotami w menu (nawet jesli te pozycje sa wylaczone)
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: Event + Lewy Alt

Post autor: wino »

dzięki

Problem jest taki, że nie moge wyłączyć paska tytułowego, bo to sowoduje, że użytkownik nie będzie mógł przesówać okna.

Po prostu nie będe obsługiwał lewgo AlT'a :D najprostsze rozwiązanie to jest.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Event + Lewy Alt

Post autor: Gość »

do czego służy lewy alt?
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: Event + Lewy Alt

Post autor: wino »

do niczego, ale ja go użyłem do moich skrótów klawiszowych kiedyś.
ODPOWIEDZ