Strona 1 z 1

Sterowanie czasem urządzenia

: 11 mar 2018 11:19
autor: mistal49
Witam. Próbuje zbudować symulator załączania urządzenia o konkretnej godzinie. Program który zbudowałem, odczytuje plik zewnętrzny w formacie csv. Ustawiając czas (np. czas start 10, stop 11) i załączając symulację na wykresie nie widać zmian. Tylko dla przedziału 12-13 widać wykres jaki został odczytany z zewnętrznego urządzenia w tym konkretnym przedziale.

Chciałbym was prosić o pomoc z zmianą czasu w wczytanym pliku w programie. Próbowałem zmienić jedną kolumnę w wczytanym pliku na godziny podane w czasie symulacji, lecz nie przyniosło to żadnego rezultatu. Celem programu ma być jest zmiana wartości czasu, tak żeby wartości drugiej kolumny zaczęły się pojawiać dopiero w ustawionym czasie załączania urządzenia.

Re: Sterowanie czasem urządzenia

: 14 mar 2018 09:54
autor: mistal49
Mam pytanie czy da się to rozwiązać w taki sposób, że wczytuje się jedynie moc urządzenia a czas byłby podawany w parametrach symulacji załączania? :-?

Re: Sterowanie czasem urządzenia

: 19 mar 2018 18:45
autor: SNT
Jezeli jest to plik CSV to powienien byc oddzielony przecinkiem, nie srednikiem.
Radze dwie kolumny/wartosci startTime i endTime w tym samym formacie.
Zakladajac, ze czasy sie nie nakladaja, mozesz robic cos takiego, ze sprawdzasz czy obecna godzina jest w przedziale z godzinami z pliku
Pozniej tylko sprawdzasz, czy InRange sie zmienia. Jezlie zmienia sie na true, to zalaczasz urzadzenie, jezeli na false, to wylaczasz.
Zobacz dolaczony obrazek.
jezeli potrzebujesz wiecej pomocy, daj znac i napisz ktore LV uzywasz.

Re: Sterowanie czasem urządzenia

: 19 mar 2018 20:46
autor: mistal49
Używam Labview 14. Mam pytanie w jaki sposób uzyskałeś tylko trzy parametry sekundy, minuty, godziny ponieważ w moim programie rozwija się cała lista począwszy od sekund aż do DST.
Na przesłanym wcześniej programie było już gotowe sterowanie urządzeniem. Problem tkwi w pliku, gdzie jest konkretny przedział godzinowy odczytu z licznika ORNO, a chciałbym móc załączać te urządzenie w innej godzinie niż ta odczytana z licznika.

Re: Sterowanie czasem urządzenia

: 20 mar 2018 03:26
autor: SNT
Uzyj funkcji bundle by name i jak dojedziesz do dolnej lub gornej krawedzi, to kursor powinien zmienic sie w strzakle, klikasz i przeciagasz (tak jak pomniejszanie lub zwiekszanie windows'ow na systemie Windows).
Rozumiem, ze sygnal to dwie 1D tablice: czas i sygnal. Wytlumacz co chcesz osiagnac w przedziale zaznaczonym czerwonym kwadratem?

Re: Sterowanie czasem urządzenia

: 24 mar 2018 22:02
autor: mistal49
W zaznaczonym obszarze chciałem uzyskać następujący efekt. Z tablicy 1D po rozdzieleniu sygnału na: czas i sygnał chciałem zastąpić tablicę z czasem wczytanym z pliku na czas zadany w bloku symulacyjnym.
Chciałem żeby działało to w następujący sposób. 1) Wczytuje plik 2)Ustawiam czas start i czas stop urządzenia 3) Uruchamiam symulację 4) Kiedy czas symulacji dojdzie do czasu startu wtedy z bloku podprogramu czas jest przesyłany na wyjście podprogramu i następnie do bloków tworząc dane wyjściowe.
Czyli chciałem uzyskać efekt taki, że wartości sygnału rozpoczynają się od godziny podanej w symulacji a nie w pliku.