Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
tomek.ukf
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2017 16:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: tomek.ukf »

Witam jestem w trakcie pisania programu, który ma służyc do analizy sygnału elektrycznego.
Jest to mój pierwszy większy projekt dlatego wszelka krytyka mile widzina. Jestem świadomy ze scheamt blokowy posiada wielu blędów i złych praktyk.

Nawiązując do problemu. Przy wczytaniu sygnału nie wykrywa mi kolejnych imuplsów. Tak jak zaznaczyłem na obrazku i podzieliłem powinno wykryć 4 impulsy prądowe, z których każdy składa się z czasu cyklu impulsu, a on z czasu trwania impulsu i czasu przerwy. Czyli teroretycznie w macierzy pownienem mieć 4 wypełnione komórki.
Niesety podczas działania programu wykrywa mi tylko jeden Ipeak( chyba pierwszy ), a do niego odpowiednie czasy. Reszta impulsów nie jest wykrywana.

Myślałem że to może być kwesita ustawienia paramatrów wykrywania sygnału, ale nie udało mi się dobrać dobrych parametrów. Teraz wpadłem na pomysl podzielenia sygnału na 4 części ( sygnał jest w formacie .lvm) i wczytywania go, ale niestety nie wiem jak ro zrealizowac i czy taka metoda zadziała.
Czy ktoś ma jakieś pomysły jak wykryć pozostałe imuplsy ?
forum.png
Dodam że dla innego sygnału, który jest teoretycznie "idelany" napisany program zadziałał.

-
forum dobry.png

Załączam frogram oraz spakowany sygnał gdyby ktoś chciał sprawdzić samodzielnie.

Z góry dziekuje za pomoc i krytyke,
Tomek
Załączniki
Program_forum.vi
(434.88 KiB) Pobrany 413 razy
foum blokwoy.PNG
prob8prim_3.rar
(5.24 KiB) Pobrany 431 razy
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018 11:48 przez tomek.ukf, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: micard »

Chyba nie do końca właściwy plik wgrałeś
tomek.ukf
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2017 16:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: tomek.ukf »

Wstawiam ten który powinien juz być prawidłowy. W poprzednim krzyczał o brak dostępności 2 subVI. Pierwszy był moim i tą zależność już naprawiłem, ale druga zależnosć to "Initilialize Report.vi", który jest dostarczany w LabView. Nie wiem dlaczego zostało pokazane to jako problem. Jakis pomysł ?
Załączniki
Program_forum.vi
(434.88 KiB) Pobrany 429 razy
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: micard »

a mógłbyś go zapisać do wersji przynajmniej 16 lub wcześniejszej?
kali
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2011 14:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: kali »

Tak z ciekawości jak zbierasz sygnał prądowy?
Próbowałeś użyć do wyznaczania szerokości impulsu liczników. Maja one "fabrycznie" zabudowaną opcje Pulse Width.
tomek.ukf
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2017 16:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: tomek.ukf »

Zamieszczam spawkoany program wraz z zaleznościami w wersji 2010.
Umieściłem w nim 2 sygnały.

Sygnal1, dla którego wyznaczone dane sa prawidłowe i jest " idealny".

Sygnał2, rzeczywisty prosto z obrabiarki, dla ktorego program sie wysypuje i nie podaje wyników. W tym przypaku zostaje tylko wykrytu UPeak dla najwyzszej wartości, a reszta wartości nie zostaje nawet wykryta ;/

Jest on rózny od tego z pierwszego postu. Ten powinien być latwiejszy do interpretacji.

1.
forum dobry.png
2.
forum1.png

Sygnał wczytuje z pliku , a jest on generowany przez karte pomiarowa NI PXI-PXI 5112 podczas pracy obrabiarki EDM.
Nie probówalem nigdy wyznaczac szerokosci impulsów za pomocą liczników. Masz może jakies informacje na ich temat ?
Załączniki
forum_wersja_10.rar
(807.25 KiB) Pobrany 413 razy
kali
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2011 14:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: kali »

Znalazłem taki przykład może ci pomoże:
https://forums.ni.com/t5/Example-Progra ... -p/3520831
Możesz też wykorzystać komparator i wyznaczyć czsśtotliwość zmiany zboczy np. narastających.
tomek.ukf
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2017 16:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pomoc przy podzieleniu sygnału.

Post autor: tomek.ukf »

Dzieki za pomoc. Sprobuje jutro przetestować to rozwiązanie, które znalazłeś.
ODPOWIEDZ