"wycinanie fragmentu przebiegu"

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Dany
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017 15:20
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

"wycinanie fragmentu przebiegu"

Post autor: Dany »

Witam,
Jestem bardzo początkującym użytkownikiem Matlaba. Moim zadaniem jest "wycięcie" interesującego mnie odcinka z pełnego przebiegu. Na tą chwilę mam wykonane:
-odrzucenie początkowych szumów i wyrównanie przebiegu do osi X.
-wykrycie maksymalnej amplitudy.

dalszą częścią projektu mojego jest na podstawie znalezionego maksimum wyciąć przebieg 500 pkt przed i 500 pkt po tym fragmencie.

Ma może ktoś pomysł jak to wykonać? Jest to dla mnie bardzo pilne a nie mam pojęcia jak to zrobić.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Załączam pliki z tym jak to na tą chwilę wygląda.
Projekt.vi
(15.12 KiB) Pobrany 384 razy
pro1.jpg
pro2.jpg
Paw Saw
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2016 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: "wycinanie fragmentu przebiegu"

Post autor: Paw Saw »

Żeby wyciąć interesujący Cię fragment przebiegu, musisz na początku znaleźć numer próbki z maksymalną amplitudą, co już z resztą zrobiłeś ("Ind Max 2"). Następnie wykorzystaj bloczek "Array Subset", aby wyciąć fragment przebiegu. Do wejścia "array" podłącz tablicę z próbkami z całego przebiegu, do wejścia "index" podepnij "Ind Max 2" pomniejszony o 500, aby wyznaczyć początek interesującego Cię fragmentu, natomiast do wejścia "length" (określającą długość wycinanego fragmentu) podłącz stałą wartość równą 1000. W załączniku przesyłam screena jak mniej więcej powinno to wyglądać.
Załączniki
fragment przebiegu.png
fragment przebiegu.png (4.34 KiB) Przejrzano 4677 razy
Obrazek
ODPOWIEDZ