Maszyna stanu i zapisywanie do excela.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
KapitanBomba
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017 16:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Maszyna stanu i zapisywanie do excela.

Post autor: KapitanBomba »

Cześc. Mam pytanie odnośnie zapisu pliku .csv albo .xls . Być może sprawa jest trywialna, i/lub była poruszana już kilka razy. Otóż mam maszynę stanu, która posiada kilka stanów. W stanie pierwszym, zbierane są pomiary i zapisywane do tablicy poprzez pętlę for (załącznik 1). Jeżeli skończy, zmieniają się pozostałe stany. W tym czasie nasz plik stoi i nic się z nim nie dzieje. Jeżeli znowu program wróci do stanu 1, to dane powinny się również zapisać tak samo, tylko kolumnę niżej (albo wiersz dalej, załącznik 2). Czyli że element i, ma znajdować się pod elementem i tablicy, tylko że niżej. Druga sprawa, to ktoś wie jak ustawić bloczki tak, żeby z automatu nadpisywało plik? Tzn, u mnie jest tak że przy takim ustawieniu jak w załączniku 1, co wejście w stan 1 pyta się o podanie ścieżki do pliku, co jest bardzo uciążliwe. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Załączniki
2.PNG
2.PNG (2.7 KiB) Przejrzano 5993 razy
1.PNG
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Maszyna stanu i zapisywanie do excela.

Post autor: Pitol »

Zapoznaj się z działaniem bloczka Write To Spreadhseet File.
Write.PNG
Write.PNG (1.43 KiB) Przejrzano 5965 razy
Bloczek ten powinien spełnić 100% Twoich oczekiwań.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
KapitanBomba
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2017 16:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Maszyna stanu i zapisywanie do excela.

Post autor: KapitanBomba »

No próbowałem trochę z tym i z Write To Measurement File, i coś nie może mi poprawnie zadziałać, może jakaś wskazówka?
[EDIT]: Nie ważne, już sobie poradziłem :D
Do zamkniecia.
ODPOWIEDZ