Pomiar co x czasu

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
małolat
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2016 13:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Pomiar co x czasu

Post autor: małolat »

Cześć,
chce zbierać dane z wykresu co X sekund. napisałem więc program, który co 50 ms miał zczytywać wartości sinusa nie jestem jednak pewny co do poprawności działania programu. Czy jest to dobra metoda pobierania danych co pewien przedział czasu?
Załączniki
pomiar co x sek.vi
(41.24 KiB) Pobrany 359 razy
Awatar użytkownika
dajpanspokój
Posty: 145
Rejestracja: 05 lis 2015 08:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Pomiar co x czasu

Post autor: dajpanspokój »

zupelnie nie :) twoj kod bedzie dzialal tak, ze wezmie sygnal, ktorym jest kawalek sinusa i 100 razy w petli wyswietli ten sam sygnal co 100 ms. 10 sekund pozniej zrobi to samo, tylko z innym kawalkiem sinusa.
Ten pierwszy bloczek zwraca cala np sekunde sygnalu, a nie tylko jeden punkt. Kliknij na niego dwa razy, zeby wpisac wiecej parametrow. Sygnal, ktory on zwraca jest tablica punktow zapisywana co jakis czas. Wyglada na to ze dokladnie tego potrzebujesz.
Wystarczy troche policzyc i ustawic dobrze wartosci "samples per second" i "number of samples". Wtedy zwroci ci tablice punktow zapisywana co x sekund.

Mozesz zapisywac grafy w rozny sposob, nie tylko jako wyjscie z tego bloczka, wiec nie wiem czy to odpowiada na twoje pytanie. Masz, poczytaj se o grafach: https://zone.ni.com/reference/en-XX/hel ... nd_charts/
Obrazek
ODPOWIEDZ