układ akwizycji danych

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
mnx72
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2016 22:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

układ akwizycji danych

Post autor: mnx72 »

Witam,
pierwszy post i kontakt z programem,wiec proszę o wyrozumiałość ...
muszę zrobić projekt akwizycji danych temperatury z czujników termoelektrycznych (termopar), jestem totalnie zielony w dziedzinie sterowania, programowania ... no o programowaniu co nie co wiem ...
chciałbym, więc prosić o jakąkolwiek pomoc w stworzeniu tego projektu, znalazłem kilka turiali na youtube , przeczytałem kilka poradników i przećwiczyłem jakieś podstawowe funkcje programu, więc może coś uda się zrobić.
tak, więc jednym z podstawowych problemów jest/ było to, że nie posiadam DAQ'a i założeniem projektu jest to, ze sygnały z termopar maja być symulowane, z tym sobie poradziłem poprzez symulator sygnału, pentle while i wiem jak zadawać sygnał z termopary, ale jeśli chodzi o akwizycje danych utknąłem, bo wszystkie pomoce na internecie jakie znalazłem związane są z DAQ'iem
do generaowania sygnału zrobiłem coś takiego :P (nie wiem czy dobrze :S)

ps. jeżeli nie ten dział proszę o przeniesienie ..
Załączniki
Untitled 4.vi
(52.51 KiB) Pobrany 380 razy
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: układ akwizycji danych

Post autor: spalinowy »

Zakładam, że nie masz żadnego urządzenia. Na początek dobry jest blok Write Delimited Spreadsheet.vi. Zapis będziesz miał w txt a przygotować musisz tylko odpowiednią tablicę. Ogólnie, to przejrzyj paletę Programming -> File I/O.
Idealny przykład opisany jest na końcu czyli zapis zrobiony w postaci maszyny stanów.
http://www.labview.pl/viewtopic.php?f=3 ... pka#p26230
ODPOWIEDZ