Łączenie dwóch kontrolek

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
PhilipsFP
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2015 16:24
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Łączenie dwóch kontrolek

Post autor: PhilipsFP »

Witam wszystkich,

piszę zapewne z błahym problemem, który być może był już poruszany, ale się nie dokopałem. Piszę program do projektowania anten i wiele parametrów wpływa na siebie nawzajem. Póki co mam wszystko napisane tak jak się rozwiązuje równania, czyli "od lewej do prawej" i wartości które mam w wynikach (indicatorach) nie są już edytowalne. Chciałbym natomiast uzyskać taki twór, gdzie zmiana obojętnie którego parametru będzie miała wpływ na inne.

Proszę zatem o pomoc w prostym przykładzie: mamy równanie ze stałą, np: A=2*B i dla takiego równania chciałbym móc zmieniać obydwa parametry podczas pracy programu. Bardziej obrazowo by to wyglądało, że wynik jest stałą, a zmiana A wpływa na B i odwrotnie.

Podejrzewam, że to prościzna, ale do tej pory nie pracowałem jeszcze z Property Nodes itp.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Łączenie dwóch kontrolek

Post autor: aaddaas »

Spróbuj użyć eventu zmiany wartości kontrolek (jednej i drugiej), oraz rejestru przesuwnego; Jeśli wartość kontrolki będzie się różniła od poprzedniej, to przy pomocy property node -> value (prawym, zmień na write) dostosuj wartość tej drugiej.
Obrazek
ODPOWIEDZ