Sterowanie dwoma silnikami krokowymi

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
PiqPaq
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2015 13:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Sterowanie dwoma silnikami krokowymi

Post autor: PiqPaq »

Witam
Mam problem ze sterowaniem dwoma silnikami krokowymi przy pomocy karty pomiarowej NI 6001 i dwóch sterowników.
Sygnały EN i DIR na sterownikach są sterowane przez złącza cyfrowe na karcie pomiarowej i to działa poprawnie.
Sygnały CLK, chcę wysterować przy pomocy dwóch wyjść analogowych, tak jak przedstawiłem to w załączonym programie, jednak przy uruchamianiu programu pojawia się błąd, taki jak na zdjęciu, również dołączonym do posta. Błąd pojawia się raz przy bloku "DAQ Assistant 6", a raz przy "DAQ Assistant 7". Czym spowodowany jest ten błąd?
Załączniki
error przy silnikach.png
error przy silnikach.png (26.15 KiB) Przejrzano 4851 razy
Program dwa silniki.vi
(294.11 KiB) Pobrany 366 razy
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Sterowanie dwoma silnikami krokowymi

Post autor: Paco_MS »

Cześć,

błąd ten wskazuje, że jakieś zasoby karty są niedostępne. A tak po ludzku - nie można utworzyć oddzielnych zadań (task-ów) dla jednego portu (tutaj port0). Za dużo jest tych DAQmx Assistant. Wszystkie porty możesz obsłużyć z jednego bloczku.
Zerknij do załącznika - podobne podejście: sygnały cyfrowe sklejasz za pomocą Build Table.
W oknie konfiguracyjnym bloku DAQmx Assistant przy liście kanałów jest taki plusik +, który pozwala dodawać kolejne kanały z tej samej karty.
Załączniki
Przyklad silnik krokowy.vi
(38.13 KiB) Pobrany 342 razy
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Sterowanie dwoma silnikami krokowymi

Post autor: Paco_MS »

Zapomniałem dodać: czy sygnał CLK musi być przez wyjście a0?
Zależy ci na dużych częstotliwościach?
Można również wykorzystać wyjścia cyfrowe do generacji CLK.
ODPOWIEDZ