Odczyt z pliku i fft

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
matahari
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2014 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Odczyt z pliku i fft

Post autor: matahari »

Witam wszystkich.
Ostatnim czasem na zajęciach dostałem zadanie aby stworzyć model silnika krokowego, oraz przeprowadzić analizę pola w zależności od kąta z której następnie miałem wyznaczyć fft. Model oraz projekt wykonałem bezproblemowo, jednak problem zaczyna się wykorzystując labview do analizy fft. Pomiary tzn przesunięcie kątowe oraz wartość pola zapisałem w excelu a następnie używając opcji oddzielenia tab do pliku lvm. Utworzenie aplikacji tzn read from mes file, pętla while oraz wykres to najprostsza rzecz natomiast program wyrzuca błąd a dokładnie "LabVIEW: End of file encountered." co może być przyczyną. W załączniku dołączam plik a zarazem aplikację. Proszę o pomoc.
Załączniki
Untitled 1.vi
(60.63 KiB) Pobrany 363 razy
Ciastomir
Posty: 12
Rejestracja: 02 wrz 2014 15:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Odczyt z pliku i fft

Post autor: Ciastomir »

Wrzuć vi w starszej wersji LV. Plik z danymi też może się przydać. Może być okrojony, byle był ten sam błąd.
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Odczyt z pliku i fft

Post autor: PawelR »

Czy pomimo błędu LabVIEW wczytuje Ci dane? Jeśli tak - to czy w komplecie? Może w tej sytuacji wystarczy dodać "jeśli wystąpił błąd nr X, to nie ma błędu?"
Miałem taki problem, gdy wczytywałem (cyklicznie) określoną liczbę wierszy poprzez Read Spreadsheet File. Błąd pojawiał się podczas czytania końcówki, jeśli liczyła za mało wierszy. Nie chciało mi się kombinować - zastosowałem rozwiązanie jak powyżej i nie ma problemu.
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
ODPOWIEDZ