wykres liniowy

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
vudi
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2015 20:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

wykres liniowy

Post autor: vudi »

Witam
Walczę ostatnio, gdyż chcę zrobić programik rysujący y=ax+b (wpisujac tylko a i b), a potem dodać funkcję kwadratową, przejrzałem neta ale nie mogę zlokalizować nic co może mi pomóc. zrobiłem coś takiego ale nie przesuwa mi dobrze wykresu o współczynnik b... może ktoś pomóc?
pozdrawam
Załączniki
yaxb.vi
(11.52 KiB) Pobrany 342 razy
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

wykres liniowy

Post autor: PawelR »

Dziwne... u mnie działa :)

Standardowy tekst admina, ale poważnie - próbowałem różnych kombinacji "a" i "b", program zachowywał się poprawnie.
Jaki dokładnie błąd zauważyłeś?

Aha - zwróć uwagę, że masz włączone autoskalowanie osi, więc wykres wygląda, jakby się nie przesuwał - zmienia się skala. Może to Cię zmyliło?

Pozdrawiam
Paweł

PS. Zamiast stałej FALSE zatrzymującej pętlę daj jakiś przycisk STOP. "Czerwona kropka" zatrzymuje program, ale to powinno być zatrzymanie awaryjne.
I jeszcze jedno: jeśli na wskaźniku Numeric ma być miejsce zerowe, to powinieneś tam wstawić mnożenie przez (-1); wzór to x0= -b/a
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
vudi
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2015 20:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: wykres liniowy

Post autor: vudi »

A widzisz komputer uruchomiłem ponownie i jest dobrze :ymdevil: wcześniej współczynnik b jakby nie działał, wykres tylko się przechylał :)
a fakt, zapomniałem o minusie, dzięki!
teraz kwadratową będę atakować ;)


Edit:
Takie coś zrobiłem, może komuś się przyda :) Dzięki za pomoce
Załączniki
kalkulator.vi
(48.81 KiB) Pobrany 333 razy
ODPOWIEDZ