Kalibracja czujnika

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Kalibracja czujnika

Post autor: MS91 »

Hej tu znowu ja

Chodzi mi o kalibrację dwuosiowego czujnika przyspieszenia. Dane które mam już obrobione idą po RS cały czas - mam to wszystko w pętli while która sobie działa. Muszę teraz zrobić coś takiego - ustawiać płytkę w 4 róznych położeniach i jednorazowo zbierać dane, które będą mi potem potrzebne do obliczeń. Tu pojawiają się dwa pytania - po pierwsze jak to zrobić? Próbowałem do pętli while wrzucić struktuję flat sequence structure - i tam dać 4 okienka. W każdym z nich pojawiałoby się okno dialogowe mówiące o tym jak ustawić płytkę, i opóźnienie - powiedzmy 2 sekundy. Po wciśnięciu klawisza OK - 2 sek opóźnienia - kolejne okienko itd itd. Tyle że po skończeniu tego działania - wszystko jest w pętli while, więc idzie od nowa a ja chcę żeby to było jednorazowe. Może powinienem użyć struktury producer/consumer? Nie wiem jednak do końca jak ona działa.... Po drugie - dane jakie dostanę z kalibracji muszą być stałe, ponieważ będą mi potrzebne do dalszych obliczeń. Jest możliwość utworzenia czegoś na kształt stałej globalnej w labview? W momencie gdy uda mi się skalibrować czujnik, pozostałe czynności to już tylko odpowiednie obliczenia (przeliczenie danych na g, oraz g na kąt wychylenia). Proszę o pomoc i dziękuję z góry za każdą.
Awatar użytkownika
J.Sz
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2014 11:31
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kalibracja czujnika

Post autor: J.Sz »

Cześć,
Nie musisz używać od razu struktury producer consumer, wystarczy zwykła state machine. Obczaj sobie jak to działa http://www.ni.com/white-paper/7595/en/
lub tutaj masz wątek z przykładowm kodem viewtopic.php?f=11&t=5053
Odradzam stosowania flat sequence, lepiej zrobić trzy stany w state machine.
Do zapamiętania ustawień możesz użyć klastra przesyłanego w shift register, local variable lub global variable. Poczytaj sobie trochę o tym, w necie jest na wiele przykładów. Chyba, że kalibracja ma być zapamiętywana także po zamknięciu programu, wtedy musisz zapisać dane do pliku.
Ja tu tylko wklejam linki ale i tak możesz kliknąć pochwal ;)
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Kalibracja czujnika

Post autor: MS91 »

Czy ktoś mógłby mi pomóc zrobić coś takiego? Nie ogarniam jak się za to zabrać.... chodzi i mi o taką event sctructure, która będzie pobierała dane z tego portu - 4 różne dane, każda dana pobierana po wciśnięciu OK w okienku dialogowym..... chodzi o to że próbowałem użyć flat sequence structure - ale pobiera dane tylko raz - i przesyła je na kolejne klatki. A potrzebuję czegoś co pobierze nowe dane 4 razy - i potem poda je na wyjście - appkę która je przelicza mam już gotową
MS91
Posty: 17
Rejestracja: 11 lis 2014 16:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Kalibracja czujnika

Post autor: MS91 »

Ok już sobie jakoś poradziłem, do zamknięcia
ODPOWIEDZ