Problem ze strukturą Event.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
lajstos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014 18:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

Problem ze strukturą Event.

Post autor: lajstos »

Dzień Dobry.
Mam następujący problem do rozwiązania. Realizuje projekt inteligentnego domu. Wykorzystuję strukturę Event, ponieważ chciałem wykorzystać możliwość ruchu nad elementem (kontrolką). Ruch ten wywołuje zdarzenie, w moim przypadku zapalanie świateł. W tym programie używam również zegara systemowego. Stworzyłem tablicę. Zrobiłem odpowiednie porównania i dzięki temu wiem, kiedy jest, a kiedy dzień. Załóżmy, że stan logiczny 1 oznacza dzień, a stan logiczny zero noc. W dzień nie chciałbym korzystać z eventów. Chciałbym aby program całkowicie nie zwracał na nie uwagi. Próbowałem włożyć całą strukturę event do struktry case. Nie przynosi to spodziewanych efektów. Próbowałem również do pętli while, gdzie w dzień ma ona podaną taką wartość, która nakazuje jej ciągle z niej wychodzić. W dzień światła chciałbym zapalać z przycisków, czyli klikając myszką na przyciski. Jednak każdy ruch nad czujką, zatrzymuje program. U niemożliwa tym samym zapalenie i gaszenie światła z przycisku. Gdy nie wywołam żadnego zdarzenia event gaszenie zapalanie z przycisku działa. Gdy jednak przejadę już nie. Jeśli ktoś by mi doradził jak skutcznie wyeliminować działanie struktury event zależnie od warunku 0 lub 1 byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Problem ze strukturą Event.

Post autor: aaddaas »

Nie wiem jaką masz strukturę programu, ale jeśli to na przykład Struktura P/C, to w evencie odpowiedzialnym za ruch, wstaw strukturę case, która będzie kolejkowała, bądź nie w zależności od warunku. By coś więcej powiedzieć musiałbym rzucić okiem na Twojego VI.
Pozdrawiam!
Obrazek
lajstos
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014 18:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

Re: Problem ze strukturą Event.

Post autor: lajstos »

Dziękuję za udzieloną pomoc. Sprawdziło się to.
ODPOWIEDZ