Program do pomiaru drgań

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
rakq
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014 18:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Program do pomiaru drgań

Post autor: rakq »

Cześć wszystkim. Jest to mój pierwszy post, mam nadzieję że nie ostatni ;) bo programowanie w LabView bardzo mnie się spodobało. Dobra do rzeczy :)
Jestem Świeżakiem w LabView miałem szkolenie 7h gdzie zobaczyłem co, gdzie i jak ale to za mało :D ;( . Na uczelni z koła naukowego postanowiliśmy zrobić stanowisko pomiarowe, mianowicie wahadło z przymocowanym czujnikiem podłączonym do karty pomiarowej NI USB 6009. Mam problem z napisaniem tego programu, bo nie wiem jak zrobić aby program pokazywał co kolwiek z czujnika na wykresie Waveform Graph. Jest ktoś w stanie napisać prosty programik który będzie pokazywał na wykresie częstotliwość drgań? Z góry dziękuję dodaję w załączniku to co ja napisałem.
Załączniki
Untitled 2 DR.vi
(96.42 KiB) Pobrany 330 razy
elsys1
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2014 14:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2013
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Program do pomiaru drgań

Post autor: elsys1 »

Poprawiłem trochę program

Nie wiem czy na początek nie pojechałem po bandzie:)
Dodałem maszynę stanów i usunąłem express VI.
Dodałem opis w kodzie, więc powinniście dojść jak to działa.
Generalnie pomiar jest kontrolowany softowo, aby się rozpoczął, musisz nacisnąć "pomiar"
uwaga na rozmiar pliku txt.

Miłej analizy;)
Załączniki
Untitled 2 DR (1).vi
(39.89 KiB) Pobrany 379 razy
Certified LabVIEW Architect
rakq
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2014 18:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Program do pomiaru drgań

Post autor: rakq »

Wielkie dzięki za odpowiedz i za program :).

Ale mam jeszcze pytanie. Pierwszy pomiar śmiga idealnie, problem jest z drugim i kolejnym, występuje błąd.
Podejrzewam, że z tego powodu iż mierzy tylko w ciągu 1 sekundy (jak na zdjęciu).
Co należy zrobić żeby mierzyło cały czas np. przez 5 min.
A wyniki zapisywane w pliku były również mierzone co 0,5 sekundy lub co sekundę bo jest ich za dużo ok. 7 tys. rekordów w bardzo krótki czasie pomiaru.
Załączniki
obraz.jpg
elsys1
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2014 14:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2013
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Program do pomiaru drgań

Post autor: elsys1 »

Usuń bloczki "Start task" i case gdzie jest stop task i będzie działać.
Do tego, żeby widzieć zmiany w czasie, musisz albo użyć chart'a albo dodawać kolejne pomiary do tablicy i wstawiać do graph (chart ma historię przesłanych danych)

Co do timingu - to albo trzeba przerobić program na coś podobnego do Voltage - SW - Timed input expamle, albo dodać Express VI elapsed time, albo zrobić sobie Functional Global variable http://labviewwiki.org/Functional_global_variable
Certified LabVIEW Architect
ODPOWIEDZ