Lokalizacja miejsca uderzenia - korelacja krzyżowa

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
kthxb
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2014 17:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Lokalizacja miejsca uderzenia - korelacja krzyżowa

Post autor: kthxb »

Witam, mam pewien problem. Przygotowuje stanowisko + algorytm do lokalizacji miejsca uderzenia (płaskownik aluminiowy 0,5m, na jednym końcu i drugim po jednym czujniku piezoelektrycznym). Cała idea polega na znalezieniu opóźnień czasowych pomiędzy dwoma sygnałami. Nie mogę poradzić sobie z obróbką wyników. Korelacja zwraca błędne wyniki, wiem, gdyż uderzenia nastąpiły w konkretnych punktach:
środek,
5 cm na prawo od środka,
5 cm na lewo od środka,
10 cm na prawo od środka,
10 cm na lewo od środka,
20 cm na prawo od środka,
20 cm na lewo od środka.
Czy jest choć jedna osoba, która mogłaby coś doradzić?
VI symuluje zebrany sygnał, zbiera dany okres przypadający na uderzenie, ewentualne filtrowanie (nie mam pojęcia jakie częstotliwości), przeprowadza korelację, znajduje maks przypadające na opóźnienie pomiędzy dwoma sygnałami.

Mam również problem z bloczkiem trigger and gate, ustawiając limit na triggerze, kilka razy się włącza podczas jednego uderzenia i zbiera niepotrzebne dane, gdyż jest to sygnał ciągły. Jak skonstruować schemat, tak aby zbierał tylko jeden raz z jednego peaku (uderzenie) i później się nie włączał, aż do wystąpienia kolejnego (może być opóźnienie czasowe).

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

link do pliku TDMS: http://www.speedyshare.com/sR7bR/belka-6-srub.tdms
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Lokalizacja miejsca uderzenia - korelacja krzyżowa

Post autor: aaddaas »

Hej!
Mógłbyś załączyć swój VI?
Obrazek
kthxb
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2014 17:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Lokalizacja miejsca uderzenia - korelacja krzyżowa

Post autor: kthxb »

Załącznik
Załączniki
wyczyszczone.vi
VI
(153.77 KiB) Pobrany 311 razy
ODPOWIEDZ