Program sterujący z urzyciem NI USB 6009

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
yoona123
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014 14:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Program sterujący z urzyciem NI USB 6009

Post autor: yoona123 »

Witam ,

mam do napisania program ,który umożliwi zautomatyzowanie badania z użyciem karty analogowo-cyfrowej NI USB 6009 .
Program ma obsługiwać interferometr, który przesyła dalej wiązkę lasera (który jest umieszczony przed interferometrem) do fotopowielacza ,a następnie wszystko to ma być połączone z ową kartą do komputera. Aplikacja ma za zadanie obsługiwać program , pokazując wykresy, maksima/minima, ma posiadać funkcje wyboru parametrów itp.

Moja praca z LabView dopiero się zaczyna, więc nie wiem od czego mam zacząć i jak powinien wyglądać schemat/szkic tej aplikacji.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Koss
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2012 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Program sterujący z urzyciem NI USB 6009

Post autor: Koss »

W jaki sposób podłączasz kartę do interferometru i fotopowielacza?

Pozdrawiam!
Obrazek
Extensa - certyfikowani programiści NI LabVIEW
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Program sterujący z urzyciem NI USB 6009

Post autor: SNT »

Jeżeli chodzi o kratę, to akurat mam taką u siebie na biurku, więc w miarę możliwości mogę coś podpowiedzieć, ale musisz coś więcej napisać na temat programu.
yoona123
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2014 14:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Program sterujący z urzyciem NI USB 6009

Post autor: yoona123 »

Karte mam podlaczyc do generatora no i us do komputera. Program ma operowac, rysowac wykresy na osi x i y. Na y ma byc sygnal z fotopowielacza a na osi x xo wyboru : a) wartosci w funkcji czasu lub b) napiecie z piezogeneratora. Program ma posiadac kilka opcji zmiane czasu lub wartosc napiecia jakie chcemy uzyc.
Z karty NI 6009 sa przejsciowki ok .32 jesli sie nie myle , czyli wejscia analogowe i mam jakies wybrac do zbierania sygnalu.

Mniej wiecej tak to wyglada. Jesli cos nie odkladnie powiedzialam to pytajcie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ