Porównywanie stringa z visy z zadanym stringiem

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Porównywanie stringa z visy z zadanym stringiem

Post autor: Paul Dirac »

Witam!

Od jakiegoś czasu siłuje się z probelmem, w którym chciałbym przechwycic string o zdanym mi formacie %02d%02d%02ds%01d, ponieważ jest to tzw. nazawa pliku, który chciałbym stworzyć, a który wysyłany jest na początku przed otwarciem każdego pliku z karty sd. Nie wiem za bardzo czy jest to możliwe. Obecnie mam coś takiego:
Obrazek

Widać, tam, że jest visa read, która czyta mi dane i właśnie podczas czytania all co wysyła mikrokontroler, chciałbym przechwycić nazwy z podanym juz formacie i swtorzyć pliki o tej nazwie.

Wszystkie sugestie mile widziane.

Pod koniec, chciałbym sie przedstawić, jestem karol, trochę odstawiłem labview, z powodów niechęci, ale zaczynam doceniać jego możliwości, więc sądze, że to mój wstęp w wejście do waszej społeczności, programistów labview, pozdrawiam i zaczynamy wspólną zabawe.
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Re: Porównywanie stringa z visy z zadanym stringiem

Post autor: may »

Chyba nie w pełni zrozumiałem o co Ci chodzi, ale zobacz sobie VI "Scan from String" albo "Match Regular Expression" i ich dokumentację.
Obrazek
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Porównywanie stringa z visy z zadanym stringiem

Post autor: Paul Dirac »

Chodzi o to, że z mikroklocka wysyłane sa dane z microsd. Za każdym razem kiedy jest otwierany nowy plik, wysyłana jest nazwa otwrtego pliku i teraz chciałbym tą nazwe przechwycic i stworzyc plik o tej nazwie.
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Porównywanie stringa z visy z zadanym stringiem

Post autor: Paul Dirac »

problem rozwiązałem, wykorzystałem to co podano wyżej + moje modyfikacje. To dzięki za sugestie.
ODPOWIEDZ