wybór rodzaju komunikacji w sieci

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
kebab_w_cienkim
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2013 17:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

wybór rodzaju komunikacji w sieci

Post autor: kebab_w_cienkim »

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na forum i od razu mam pytania:)

Mam w pracy kilka stoisk pomiarowych sterowanych przez oprogramowanie napisane w LV (tak na prawdę, to są jeszcze w trakcie realizacji, ale to nieistotne). Po wykonaniu zadanych pomiarów każdy program generuje protokół pomiarowy i zapisuje go na dysku komputera, na którym pracuje. Ostatnio przyszło mi do głowy, że bardziej eleganckim rozwiązaniem było by wysyłanie danych ze wszystkich stanowisk na jeden serwer, który generowałby protokoły. Nie korzystałem jeszcze z komunikacji sieciowej w LV i stąd moja prośba o radę, jak podejść do rozwiązania tego zadania.

Możliwości jest kilka (tcp, data socket itd.) ale do końca nie wiem co zastosować i nie chcę doprowadzić do sytuacji, w której będę musiał całą komunikację pisać od nowa z wykorzystaniem innych protokołów. Istotne może być to, że nie wysyłam np. pojedynczych bajtów, tylko tekst + wykresy i całość może zajmować np. kilkaset kB. Muszę też jakoś obsłużyć przypadki, kiedy serwer jest zajęty odbieraniem danych z jednego stoiska a jakieś inne chce wysyłać swoje dane.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

wybór rodzaju komunikacji w sieci

Post autor: Jamal79 »

Witaj.
Stoiska beda w ciaglym kontakcie z Siecia? Jak tak to najlepiej zapisac "raport" w wybrane miejsce na dysku sieciowym.
Z tego co piszesz wynika, ze poprostu chcesz skopiowac wygenerowany raport w inne miejsce na sieci.

Data socket, global var, i temu podobne, sprawdzaa sie dobrze do udostepniania danych w sieci. Ale generowanie raportow musial bys obsluzyc po stronie klienta(w twoim przypadku na serverze).

Jezeli nie mozesz zapisac bezposrednio na dysku sieciowym, to mozesz zrobic mechanizm, ktory bedzei sprawdzal dostepnsc sieci (lub ja aktywowal, np GSM). I po nawiazaniu polaczenia zapisywal raport w okreslone miejsce. W LV da sie zrobic wszystko, ale polecil bym oprogramowanie stwozone do takich zadan. Dbajace o indeksowanie, zgodnosc kopi itd.
kebab_w_cienkim
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2013 17:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

wybór rodzaju komunikacji w sieci

Post autor: kebab_w_cienkim »

Dzięki za odpowiedź.
Najtrudniej chyba dojść do najprostszych rozwiązań. Nie pomyślałem w ogóle o dysku sieciowym, a to by było najwygodniejsze, ze względu na to, że stoiska będą na stałe podłączone do sieci. Co do generowania raportów, o którym pisałeś, to nie był by to problem, ponieważ mają one jeden określony z góry format.
ODPOWIEDZ