Akcja switch

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Akcja switch

Post autor: Paul Dirac »

Witam!

Od jakieos czasu walczę sobie z pomysłem aby pod dany przycisk przypisać sobie komende typu: operacja:x,y; Pomysł jest taki, zeby miec dwa okienka z mozliwoscia wpisania do nich nastaw typu int (0,127) i po wcisnieciu okey wyslac to komende przez rs na moj mikroprocek, ktoru cos tam ma zrobic?, co nie wiem, jeszcze nie myslalem. I teraz kluczowe pytania: jak przypisac i skladac komende w labveiw?
Jak umieszcac dane w tablicy i je po jednej wyciagac, konwertujac na ANSCII?
Chciałbym tez zeby po wpisaniu i wyslaniu odpowiedzi przez mikroprocek calosc byla widoczna gdzie w okienku, ktore by sie dswiezalo po ponownym wpisaniu tej samej komendy?

/*jakby co mam program do obslugi rs, teo w sieci jest kilosofty, wiec no dziala, teraz lepsza obsluga i tyle*/

W sumie to by bylo tyle. Dzięki za jakies sugestie.
pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Akcja switch

Post autor: Pitol »

Cześć,

Uporządkuj potrzeby w listę punktów, które chcesz zrealizować.
Na razie Twój post wygląda dość chaotycznie.

Wrzuć co masz i opisz jak to chcesz zmienić to pomożemy.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Akcja switch

Post autor: Paul Dirac »

Jednak narazie opracuje coś więcej. Znalazłem mnóstwo twoich pomysłów odnośnie obróbki danych, np. liczby na stringi i wyslanie. Jakby co napisze co i jak. Ale w sumie jakbyś może kiedyś pisał program, który składa komendę z danych z pola i wysyla je przez rs to chętnie bym się worował.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Akcja switch

Post autor: Pitol »

W tym czego potrzebujesz wielkiej filozofii nie ma.
Zamieniasz wszystko na string i łączysz za pomocą Concatenate String i po zabawie.

Jak chcesz coś pod przyciski podpiąć (np. przycisk wysyła odpowiednią komendę) to polecam się pobawić strukturą Event.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Akcja switch

Post autor: Paul Dirac »

Dzięki, coś powoli zaczyna działać, ale coś nie tak jak powinno. "dubluje" mi pierwsze litery danego przeslanego slowa. Musze pomysleć, jak coś to wrzucę po prostu co zrobiłem i tyle, dzięki.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Akcja switch

Post autor: Pitol »

hmm... niewiele można powiedzieć po tym co napisałeś. Wrzuć kod to poradzimy.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Akcja switch

Post autor: Paul Dirac »

4043ee9c09aa0.png
Do tej pory cos takiego zmalowałem. Chciałbym wysyłać znak ASCII w sumie wiem jak zamieniac znak na byte i potem wysylac przez "type cast". ale to nie dziala. Mam super obsluge w putty, terminalu, a w labview no nie działa i nie mam pomsyłu czemu. Pewnie coś żle robie, alebo czegoś brakuje byłbym wdzieczny za pomoc
pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Akcja switch

Post autor: Pitol »

Jak chcesz wysyłać znaki w ASCII do urządzenia to nic nie musisz robić, tylko podpiąć kontrolkę String do VISA Write.

Z tego co widzę, to wszystko powinno Ci działać prawidłowo. Wrzuć jakiś zrzut ekranu z nieprawidłowym działaniem (z terminala albo coś podobnego).
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Akcja switch

Post autor: Paul Dirac »

Ogólnie to wygląda tak w putty:
http://zapodaj.net/210fc188b6d63.png.html

Teraz chciałbym takie komendy podciągnąć pod switche w labwiu, żeby osłużyć takie sterowanie. Jak widać program działa prawidłowo. W labwiu no niestety nic nie wysyla, bo mam tez podpiety lcd dla sprawdzenia i nic mu sie nie wyswietla, ktora komenda zostala wyslana. Wpisuje np w pole write buffer: at i powinno wyslac okey, a nic nie dostaje :(.

Zaraz to spadam do pracy, będe wieczorem. jak byś miał jakiś pomysł to chętnie bym skorzystał.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Akcja switch

Post autor: Pitol »

Hmm... a gdzie jest inicjalizacja portu? VISA Configure Serial Port gdzie ustawiasz wszytkie parametry połączenia.
Dodaj to na początku przed pętlą i skonfiguruj poprawnie (baud rate, bity parzystości, stop, itp.)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ