Współdziałanie kilku vi

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
mariuszl2
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2011 11:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: PolSl

Współdziałanie kilku vi

Post autor: mariuszl2 »

Mam następujący problem.
Zrobiłem kiedyś aplikację, w środku której znajdował się generator, oscyloskop i symulacja układu elektronicznego pomiędzy nimi. Wszystko znajduje się na jednym front panelu.
Chcę teraz rozbić mój program na 3 subvi-je.
Docelowo ma to działać tak:
1. Otwieram blank.vi
2. Wybieram sobie z palety Generator.vi - otwiera się okno (front panel) z interfejsem generatora, na block diagramie jeden bloczek (Generator), który posiada tylko wyjście.
3. Wybieram układ1.vi i otwiera się front panel z pokrętłami do zmiany rezystancji, pojemności itp. Podłączam na diagramie jego wejście do wyjścia generatora.
4. Wybieram oscyloskop.vi, otwiera sie jego front panel, podłączam na diagramie jego wejście do wyjścia układ1.vi.
5. Klikam Run w moim głównym blank.vi i generator generuje, układ zmienia sygnał, a oscyloskop go wyświetla.
Mam więc na ekranie 3 różne front panele, które działają jednocześnie. Po chwili zatrzymuję wszystko, zmieniam sobie na głównym diagramie układ1.vi, na układ2.vi, pojawia się front panel dla układ2.vi, włączam głównego vija i symuluję sobie działanie.

Czy jest możliwość zrobienia tego w taki sposób? Jeśli tak, to jak się do tego najlepiej zabrać?
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: Współdziałanie kilku vi

Post autor: Grzesiek080 »

Hej,

Zrobilem coś takiego.
Pozostaje tylko kwestia jak chciałbys zamykac te vi. Ja zamykam je z panelu glównego przyciskiem "Stop"
Sprawdz sobie i powiedz czy o to chodziło
Załączniki
Przyklad.zip
Uruchomienie vi Main. Zakonczenie przyciekiem Stop.
Jeśli chciałbyś zmieniac ustawienia w czasie wykonywania trzeba by było zmnienic tche w kodzie.
(28.29 KiB) Pobrany 401 razy
Awatar użytkownika
mariuszl2
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2011 11:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: PolSl

Re: Współdziałanie kilku vi

Post autor: mariuszl2 »

Dzięki za odpowiedź. Mam jednak pytanie.
Co zrobić aby przy kliknięciu przycisku Run w main.vi otworzył się front panel układ1.vi, tak jak to jest w twoim przykładzie?
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Współdziałanie kilku vi

Post autor: TMa »

Tutaj znajdziesz odpowiedź.
ODPOWIEDZ