Szkielet aplikacji

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Daniel Lab
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2013 00:06
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Szkielet aplikacji

Post autor: Daniel Lab »

Witam wszystkich forumowiczów (to mój pierwszy post)

Przygotowuję aplikację, która będzie dokonywała pomiarów, analizy, regulacji i zapisu danych. Ma to być program, który obsługuje równocześnie 6 takich samych procesów. Procesy będą uruchamiane w różnych momentach i będą trwały do 1 miesiąca każdy (czyli może się okazać, że program nie będzie wyłączany). Pomiary co 5-10 sek., zapis do pliku co 5 minut, dane z około 50-ciu czujników, sterowanie około 60-ma przekaźnikami. Przygotowałem szkielet takiej aplikacji. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie. Nie mam doświadczenia w tworzeniu złożonych aplikacji w LabVIEW.

Z pozdrowieniami
Daniel
Załączniki
Szkielet 02.vi
(102.69 KiB) Pobrany 397 razy
Szkielet 02.ctl
(4.5 KiB) Pobrany 370 razy
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Szkielet aplikacji

Post autor: Góras »

Jeśli ma to być 6 takich samych procesów to aż się prosi o programowanie obiektowe i Actor Framework (ostatnio mam "lekkie" skrzywienie z nim związane :) ). Zrobisz sobie jednego aktora, jeden program do sterowania i będziesz uruchamiał sobie ów aktora kilkakrotnie z różnymi parametrami w różnych momentach i wyłączał go kiedy trzeba, a aktor przejmie całą funkcjonalność procesów i wszystko będzie się działo w tle (łącznie z komunikacją między wątkami, czyli aktorami).

Są tylko dwa problemy - będzie to nie tyle złożona aplikacja co ciut wyższy poziom programowania i potrzebne Ci będzie LabVIEW 2012.

Jakbyś się zdecydował to służę pomocą :)
Daniel Lab
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2013 00:06
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Re: Szkielet aplikacji

Post autor: Daniel Lab »

Dziękuję za podpowiedź. Niestety programowanie obiektowe jest w tej chwili poza moim zasięgiem.
ODPOWIEDZ