suma sygnałów

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
blumen
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011 18:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

suma sygnałów

Post autor: blumen »

Witam,

Muszę opracować generator wzorcowy do badania układu oceniającego jakość energii elektrycznej. Jednym z jego elementów będzie możliwość zadania dowolnej harmonicznej.

Składowa podstawowa (pierwsza harmoniczna) ma (przyjmijmy) 50 Hz. druga 100, trzecia 150 i tak aż do setnej harmonicznej (tak nakazuje norma). Zrobiłem sobie generator tablicy (array) sygnałów. Teraz muszę zrobić z nich sumę. Kombinuję jak się da, ale suma mi z tego nie wychodzi (próbowałem dodatkową pętlę for, dodatkowy sumator "add array elements" itp.). Na zwykłych zmiennych (liczbowych) wszystko jest ok, ale na sygnałach nie sumuje poprawnie.

Proszę o wskazówki... z góry dziękuję.
Załączniki
harmoniczne_gen.vi
na wszelki wypadek tez program
(15.63 KiB) Pobrany 375 razy
widok programu
widok programu
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: suma sygnałów

Post autor: PiDi »

Proponuję bloczek Multitone Generator (Signal Processing -> Waveform Generation).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
blumen
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011 18:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: suma sygnałów

Post autor: blumen »

Rozpatrywałem ten bloczek we wstępnej fazie przymiarek, ale w rzeczywistości utrudniłby mi on rozbudowę programu o jedną funkcję (zniekształcanie danej harmonicznej - symulowanie rzeczywistego układu tyrystorowego), bo jak sądzę miałbym go zastosować zamiast tamtego generatora (pospis. "gener."). Ja tylko potrzebuję zsumować sygnały które mam przed bloczkiem "E" (sumacja wewnątrz for'a)...
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: suma sygnałów

Post autor: jogurt_owocowy »

...
Załączniki
Multitone Signal Generation.png
Multitone Signal Generation.png (4.77 KiB) Przejrzano 6514 razy
Multitone Signal Generation.vi
LV 2009
(15.19 KiB) Pobrany 397 razy
ODPOWIEDZ