Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Imerman
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2013 16:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Post autor: Imerman »

Witam,
http://hero-zero-hack.com.pl/
http://msp-hack-2017.pl/
Chciałbym stworzyć prostą maszynę stanów, która będzie składała się z 6 stanów (start,1, 2, 3, 4, stop) i która będzie wykonywała tylko stany wybrane wcześniej przez użytkownika(tzn. stany, które będzie można włączyć/wyłączyć to: 1,2,3,4). Chciałem to zrobić na podstawie funkcji select, stałych typu enum oraz boolean'ów. Jednakże tu nastaje problem, bo nie wiem co podpiąć do wejścia false w select.
Bardzo proszę o pomoc.
Załączniki
Labview Document.jpg
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2017 06:56 przez Imerman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Post autor: Góras »

Podepnij wyjście Selector Terminal (kwadracik ze znakiem zapytania :) ) - pozostaniesz wtedy w stanie "START" do naciśnięcia przycisku "1".
Imerman
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2013 16:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Post autor: Imerman »

Dzięki :)
A czy da się jakoś zrobić, żebym mógł pominąć niektóre stany? Chodzi mi tutaj o to, że pozostawiam niektóre booleany wyciśnięte i stany im odpowiadające się nie wykonują, tylko program je pomija i przechodzi do tych aktywnych?
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Post autor: Góras »

Oczywiście, że się da :) Możesz np. wyciągnąć przyciski poza Strukturę Case i w każdym stanie selektorem wybierać następny stan:

- stan start - cztery selektory (przycisk 1 lub wyjście z selektora: przycisk 2 lub wyjście z selektora: przycisk 3 lub wyjście z selektora: przycisk 4 lub to co weszło czyli stan start)
-stan 1 - trzy selektory (przycisk 2 lub wyjście z selektora: przycisk 3 lub wyjście z selektora: przycisk 4 lub stop)
-stan 2 - dwa selektory (przycisk 3 lub wyjście z selektora: przycisk 4 lub stop)
-stan 3 - jeden selektor (przycisk 4 lub stop)
-stan 4 - stop

Sory za opisówkę zamiast kodu, ale właśnie sformatowałam sobie dysk i zainstalowanie LabVIEW trochę mi zajmie :)
Imerman
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2013 16:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Maszyna stanów z wyborem wykonywanych stanów

Post autor: Imerman »

Nie miałem możliwości sprawdzić tego wcześniej, ale już sprawdziłem. Wszystko działa. Dzięki za pomoc. :)
ODPOWIEDZ