dublowanie tablic 1D

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Czarek1986
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2012 10:07
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

dublowanie tablic 1D

Post autor: Czarek1986 »

Witam kolegów i jednocześnie proszę o pomoc w następującym problemie.

Tworzę program generujący przebieg do funkcji arbitrary wave. Fragment programu, w którym generuję przebieg funkcji w załączeniu. Przebieg funkcji powinien wyglądać następująco:
1. Impuls wymuszający (zadawana wartość i czas)
2. Przerwa po impulsie wymuszającym (zadawany czas)
3. Impuls podtrzymania (zadawana wartość i czas)
4. Przerwa po impulsie podtrzymania (zadawany czas)

To zostało już zrealizowane, ale mam problem z cyklicznym powtórzeniem impulsów podtrzymania (punkty 3 i 4). Po sygnale wymuszającym chciałbym w zadanym czasie (np. T3) generować impulsy podtrzymania o zadanej wielkości i ich czasie i z ustaloną przerwą pomiędzy tymi impulsami.
Moje pytanie: Czy możliwe jest automatyczne dublowanie i kolejkowanie tablic z punktów 3 i 4 w zadanym czasie T3.

Proszę o pomoc ...
Załączniki
wymuszenie.vi
(16.31 KiB) Pobrany 369 razy
ruda
Posty: 23
Rejestracja: 18 sty 2012 15:29
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

dublowanie tablic 1D

Post autor: ruda »

Witam,

Czarek1986
Czy możliwe jest automatyczne dublowanie i kolejkowanie tablic
Nie wiem, o co dokładnie Ci chodziło ale "automatyczne dublowanie" kojarzy mi przede wszystkim z Shift Rejestrem, także przesyłam proponowane rozwiązanie z prostym użyciem pętli while, która w Shift Rejestrze pamięta całą wartość tablicy (sygnału) i przy każdej iteracji dopisuje nowy impuls podtrzymania i przerwę o czasie T3.

Obrazek
Obrazek
Extensa - certyfikowani programiści LabVIEW z Krakowa.
Czarek1986
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2012 10:07
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: dublowanie tablic 1D

Post autor: Czarek1986 »

Dziękuje Ci za nakierowanie mnie na prawidłowe rozwiązanie. Chodziło mi o cykliczne powtórzenie sygnałów podtrzymania przez określony czas. Przy pomocy Shift rejestru i pętli for udało mi się rozwiązać problem :) Rozwiązanie poniżej - być może komuś będzie przydatne.

Tymczasem rozwijam dalej program...
Załączniki
wynik.JPG
kod.JPG
ODPOWIEDZ