obsługa Profibus w LabView za pomoca karty PCI softing

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
robertk1
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

obsługa Profibus w LabView za pomoca karty PCI softing

Post autor: robertk1 »

witam,
moim zadaniem jest stworzenie aplikacji w LabView która będzie obserwować ruch w sieci Profibus jako stacja Slave, jest to część mojej pracy inżynierskiej, do dyspozycji mam tylko i wyłacznie kartę PROFIboard PCI PB-IF-1MS firmy Softing. Niestety u producenta nie sposób znaleźć wsparcie dla LabView. Zarówno w temacie LabView jak i Profibus jestem początkujący.
Producent udostępnia biblioteki sterownika napisane w C. Wiem ze aby obsłużyć tą kartę musze użyc funkcji call library., załączone są dwie biblioteki papi.dll i pb_tool.dll

podstawowe funkcje API to

Kod: Zaznacz cały

profi_init Initialize interface
profi_end Shut down interface
profi_snd_req_res Send frame
profi_rcv_con_ind Receive frame
profi_set_data Write data
profi_get_data Read data
profi_set_dps_input_data Write DP-Slave input data
profi_get_dps_input_data Read DP-Slave input data
profi_get_dps_output_data Read DP-Slave output data
profi_get_versions Read version strings
profi_get_serial_device_number Read serial device number
profi_get_last_error Returns an additional last
opis podstawowych funkcji które są dostepne w bibliotece znajduje się tu:http://costawiki.pbworks.com/f/pbdmkman.pdf a dokladnie od strony 51
To co udało mi się zrobić do tej pory to
wywołanie funkcji init -- > wywołanie funkcji do odczytania firmware --> wywołanie funkcji close
od kilku dni siedze i przegladam kod c sterownika i dokumentacje i nie potrafie zrozumieć gdzie teraz sie skierować a co najważniejsze w jakiej kolejności używac funkcji żeby cokolwiek odebrać/wysłać
czy jest ktoś kto zajmował się podobnym tematem lub mógłby chociaż zasugerowac gdzie szukać
ODPOWIEDZ