Położenie wierzchołka funkcji korelacyjnej

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
panmajster
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Położenie wierzchołka funkcji korelacyjnej

Post autor: panmajster »

Witam !

jest to kolejny wątek w nawiązaniu do viewtopic.php?f=12&t=4292, krótko o progresie

Faza: część obliczeniowa aplikacji (patrz wątek pierwszy)
Problem:
-aproksymacja unormowanej funkcji korelacji różnymi metodami, więc:

jak wyzej widac poszedlem troszke do przodu, ale nie trudno sie domyślić ze utknąłem.

http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... jiuno.jpg/

na rysunku powyzej zapodałem framgent kodu, który jest odpowiedzialny za obliczenie funkcji korelacji unormowanej oraz wyznaczenie polozenia srodka na osi X. Po uruchomieniu programu otrzymujemy taki oto wykres, wraz z odczytanym opóźnieniem

http://imageshack.us/photo/my-images/22/27746471.jpg/

Wynik jakiś jest, jednak wykonany jedną metodą (przy użyciu pliku PEAK). Moim zadaniem jest wykonanie tego obliczenia kilkoma metodami:

-metoda Gaussa (Gaussian peak fit)
-aproksymacja wierzchołka parabolą
-aproksymacja funkcją sin(x)/x
-metoda spline zrobione
-metoda Fouriera

więc lećmy od początku:

odpalilem sobie ten bloczek ale nie bardzo moge sobie poradzić z podłączeniem tej imprezki, by otrzymać otrzymane rezultaty (na x pownienem dać numery próbek, a na Y wartości funkcji ?). Przykład odpowiedzialny za to niewiele mi mówi (pewnie źle probuje odczytac potrzebne mi informacje), a na stronie labview nie moge znalezc jakiegos kulturalnego tutoriala jak sie za to zabrać.

jezeli macie Panowie (i Panie?) jakies ciekawe materiały/ przykłady jak sie zabrać za te metody to grzecznie prosze o porady !

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Majster


EDIT #1 - wlasnie udalo mi sie podłączyć funkcję SPLINE. Problem jest z funkcją GAUSSA, oraz przy pomocy aproksymacji parabolą - zupełnie nie wiem co wstawić w miejsce X/Y

EDIT #2 - bzdura mi wychodzi z SPLINE bo aproksymuje mi cala funkcje, a mnie interesuje tylko wierzchołek
ODPOWIEDZ