Pobranie danych z karty PCI 6024E

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
panmajster
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Pobranie danych z karty PCI 6024E

Post autor: panmajster »

Witam

wątek zakładam w nawiązaniu do mojego poprzedniego wątku:viewtopic.php?f=12&t=4292

pogrzebałem troszke po sieci, by znalezc odpowiedz na pytania nurtujące mnie w bloku I (patrz wątek poprzedni). grzebałem po przykładach i udało mi się wyknuć coś takiego:

http://imageshack.us/photo/my-images/41/60927965.jpg

zadanie tego fragmentu programu jest proste: pobrać sygnały z 2 kanałow pomiarowych.

Moje pytanie wygląda tak:

Skoro juz pobraliśmy te 2 sygnały, to pasuje je gdzieś wrzucic - prawda ? :)

z wyjścia DATA pownienem pociągnąc 'drucik' bezpośrednio do tablicy, tylko jak rozdzielić te 2 różne sygnały by wpisać je do róznych tablic a następnie dokonać tej małej obróbki ?

a/ x (t) , y(t) bez szumu
b/x ( t) z szumem, y(t) bez szumu
c/x (t) bez szumu, y(t) z szumem
d/ oba sygnały zaszumione



jezeli cos nie jest jasne to walcie śmiało ! moja wiedza z labview narazie tez jest nienajwyższych lotów i sporo rzeczy jest niejasnych, wiec jak pykne jakas glupote - prosze o poprawienie mnie :)
pozdrawiam

Majster
Załączniki
blok1-1.vi
Plik
(14.74 KiB) Pobrany 335 razy
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Pobranie danych z karty PCI 6024E

Post autor: Pitol »

Wyjście Data jest tablicą dwuwymiarową. Musisz więc skorzystać z bloczka Index Array, który pozwoli Ci wyłuskać odpowiednie dane.

Wyjaśnij więcej o tej obróbce danych bo nie bardzo rozumiem.
Odczytujesz dwa kanały po N próbek. Co konkretnie chcesz teraz z tymi próbkami zrobić (jeśli już uda Ci się je rozdzielić z tablicy 2D)?
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
panmajster
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Pobranie danych z karty PCI 6024E

Post autor: panmajster »

obróbka to tak w ""

po wyłuskaniu tych dwóch sygnałów z wyjscia DATA chce wykonac operacje taka jak opisalem w poprzednim poscie.

mamy 2 sygnały X (t) i Y(t)

chcialbym zrobić cos w stylu menu, gdzie bede mial takie opcje

1.x (t) zaszumione szumiem białym o rozkladzie normalnym y(t) bez szumu
2. x (t) bez szumu, y(t) z szumem
3. oba sygnały zaszumione
4. oba sygnały bez szumu

i dla kazdej z tych opcji obliczyc SNR (signal to noise ratio)

krok po kroku :-) narazie tyle mi trzeba. jak sie z tym uporam polecimy dalej.

czyli opcja jest taka, ze pakuje to wyjscie data do INDEX ARRAY. Pytanie: jak te dwa sygnały zostana zapisane ?

sygnał x (t) pierwszy wiersz, y(t) drugi wiersz?

i jak później sie odwołać do adresów tej tablicy, by wyciagnac potrzebne sygnały ?

edit:

takie pytanie: skoro bedziemy wykonywali operacje zaszumania na 2 oddzielnych sygnałach - musimy je zapisac w 2 bloczkach index array ?
ODPOWIEDZ