Tablica 2 kolumnowa

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Buczek
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2011 15:37
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Tablica 2 kolumnowa

Post autor: Buczek »

Witam

chciałbym stworzyć tablicę w której kolumna 1 będzie nosiła nazwę "Czas", 2 kolumna to "temperatura". W jaki sposób wykonać taką tabelę?
Odczytuję dane z portu RS232 co 1 s i z taką częstotliwością muszę zapisywać wyniki.
Załączniki
VISA.vi
VI, który przedstawia rys. Tabela.jpg
(68.12 KiB) Pobrany 319 razy
Tabela.jpg
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Tablica 2 kolumnowa

Post autor: TuChoLa »

Wydaje mi się, że wygodniej by było mieć osobne dwie tabele 1D, ale może masz do tego jakiś inny pomysł później :)

Ogólnie myślę, że poniższe rozwiązanie powinno zdać egzamin. Oczywiście zamiast iteracji podłączasz swoje dane, na iteracji i potędze sprawdzałem, czy mój pomysł wogóle ruszy :P

\edit
Spjrzałem na moje rozwiązanie jeszcze raz i w sumie zamiast 'Insert into arra' można użyć 'Build array', lekko zmniejszy to konstrukcję, nowego zdjęcia już nie będę robił :)
Załączniki
Schowek02.png
Schowek02.png (6.01 KiB) Przejrzano 6123 razy
sendrill
Posty: 18
Rejestracja: 07 sie 2012 15:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Tablica 2 kolumnowa

Post autor: sendrill »

Wydaje mi się ze takich tematów było juz na pęczki ale chyba najłatwiej jest taką konstrukcję wykonać za pomocą shift register.
Załączniki
tablica.png
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Tablica 2 kolumnowa

Post autor: TuChoLa »

Wydaje mi się, że autorowi najbardziej chodziło o połączenie nazw kolumn z odczytanymi danymi. Co do zastosowania registry shift lub Feedback node to nie żadnej różnicy nie licząc elementu wizualnego :)
Buczek
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2011 15:37
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Re: Tablica 2 kolumnowa

Post autor: Buczek »

Rozwiązanie Tuchola zdało egzamin. Thx kolego
ODPOWIEDZ