LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
oObi89
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2012 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Post autor: oObi89 »

Witam,

Mam pewien problem.. próbuje niezależnie od siebie wysyłać i odbierać dane z atmegi, wysyłanie z komputera i odbiór przez atmege przebiega bez problemowo, problem pojawia się przy odbiorze danych przez LabView.

Co około 30 ms atmega wysyła znaki z tablicy char, w której znajudją się liczby (19 komórek), podczas odbierania w Labview dane są ciągle odbierane i na siebie nadpisywane, potrzebuje zapisywać te dane zawsze w te same konkretne miejsca tak, abym mógł następnie wykorzystać każdą daną z osobna..
Do tej pory zrobiłem coś takiego:
Obrazek
próbuje używać rejestru przesuwnego, aby zapisać też dane z poprzednich iteracji niestety w arrayu "odebrany string2" nic się nie pokazuje. 'read buffer' i read string' pokazuje znaki, które stale się nad siebie nadpisują.
Awatar użytkownika
skrzatswat
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2012 16:26
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Post autor: skrzatswat »

Nic naprawde nie widać w tym kodzie -> jest tak bardzo źle napisany ;] Spróbuj z dwoma pętlami while jak ma być niezależnie: jedna do odbierania , druga np. na evencie do wysyłania. Powinno pomóc.
Obrazek
oObi89
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2012 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Post autor: oObi89 »

no fakt, że mało czytelne, ale chodzi mi generalnie o coś takiego, że dla przykłądu wysyłam do kompa 3 bajty, jednak nie są One wysyłane w ciągu tylko jako pojedyńcze znaki, a chciałbym je odczytać jako ciąg następujących po sobie znaków, po czym od początku odbierał bym w ten sam sposób i tak w kółko.
Awatar użytkownika
skrzatswat
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2012 16:26
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Post autor: skrzatswat »

To np. coś takiego
przyklad.png
Czekamy aż w buforze uzbierają się 3 bajty i dopiero wtedy odczytujemy.
Obrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

LabView odczyt danych z atmegi po RSie

Post autor: Jamal79 »

Dane otrzymujesz w postaci stringa, mozesz tak sobe go uporzadkowac jak tylko zachcesz...

Wstaw snagita jak mozesz

zrobilem na predko cos takiego, moze ci pomoze, albo i nie...
W twoim przypadku musisz sobie zamiast clastra podpiac dane z visa np.
Załączniki
cos tam
cos tam
ODPOWIEDZ