Sterowanie napieciem z pliku txt

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
kalafka2
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012 20:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: kalafka2 »

Witam szanownych forumowiczów
Jestem tu nowi i mam nadzieję że trafiłem ze swoim pytaniem do odpowiedniego działu, jeśli nie to z góry przepraszam.
Chciałbym zapytać jak zrealizować zadawanie danych o poziomie napięcia stałego do karty (MC 1408fs).
Chciałbym aby wyglądało to w ten sposób że w pliku np txt zapisuję sobie poziomy napięcia np 0,1V 0,2V itd, program pobiera sobie te dane i utrzymuje mi każdy z poziomów przez określony czas np 10minut.
Z góry dziękuję za pomoc
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: MicMac89 »

Witaj. Czy Twoje pytanie dotyczy jak zrealizować to zadanie krok po kroku, czy też potrzebujesz wskazówki jakiej architektury programowej użyć? Jakie jest Twoje doświadczenie w pracy z LabVIEW? Czy udało Ci się stworzyć jakiś program pozwalający na komunikację ze wspomnianą kartą?

Pozdrawiam
Certified LabVIEW Associate Developer
kalafka2
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012 20:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: kalafka2 »

Witam
Dopiero zaczynam pracę z tą kartą. Jak dotąd udawało mi się sterować nią ręcznie, zbierać pomiary.
Mam załączone do niej przykładowe programy i jeden z nich posiada właśnie sterowanie napięciem z pliku txt, tyle że jest to przebieg sinusoidalny i nie wiem jak zapisać taki plik txt :(
W załączniku jest struktura tego programu
Załączniki
program.png
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: MicMac89 »

Teraz nie rozumiem gdzie leży problem. Czy w stworzeniu pliku txt, który będzie wczytany, czy też w jego użyciu po załadowaniu do programu?
Certified LabVIEW Associate Developer
kalafka2
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012 20:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: kalafka2 »

W stworzeniu pliku
Przepraszam namieszałem :(
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: MicMac89 »

W porządku, nic się nie stało :) Myślałem, że problem leży po stronie LabVIEW. Nie miałem styczności z takim sprzętem, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć od razu. Podeślij ten plik z sinusem, może uda się coś wymyślić.
Certified LabVIEW Associate Developer
kalafka2
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2012 20:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Sterowanie napieciem z pliku txt

Post autor: kalafka2 »

Po otwarciu to jest ostatni przykład
Załączniki
Generate Voltage.llb
(293.17 KiB) Pobrany 318 razy
ODPOWIEDZ