Zapis tesktu do pliku przez Write To Spreadsheet File VI

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
teslabox
Posty: 80
Rejestracja: 24 mar 2010 15:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Zapis tesktu do pliku przez Write To Spreadsheet File VI

Post autor: teslabox »

Witam wszystkich Forumowiczów!

Mam taki problem, że podczas zapisu do pliku za każdym kolejnym zapisem dane/tekst zapisywany jest w nowym wierszu, a nie np. po tabulatorze...
Kombinowałem już na różne sposoby, ale nie wiem jak z tym sobie poradzić. Potrzebuję w "jednym cyklu zapisowym" zapisać i liczby (uint8) jaki zwykły tekst.
W załączniku przesyłam przykładowy VI.
Załączniki
Test of the text saving.vi
(12.65 KiB) Pobrany 331 razy
Zapis tekstu do pliku.jpg
Awatar użytkownika
rivui
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2010 16:50
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Zapis tesktu do pliku przez Write To Spreadsheet File VI

Post autor: rivui »

Witam!

Niepotrzebnie uzywasz 3 bloczkow write to spreadsheet file. Bloczek drugi i trzeci maja append to file ustawione na true co moze powodowac zapis w nowej linii.

Zamiast tego sprobuje jednego bloczka write to spreadsheet file i na wejsciu daj 1D array zawierajacy wszystkie dane. Najpierw musisz przekonwertowac "Number" na string. Wtedy dane powinny byc kolo siebie oddzielone tabulatorem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zapis tesktu do pliku przez Write To Spreadsheet File VI

Post autor: Harnas »

Witaj,

zeby zapisywalo oddzielone tabulatorem musisz w bloczku ustawic oddzielanie od siebie wartosci przez \t . Z tym, ze string zaznaczasz jako \-Code.
Na screenie z mojego programu w pierwszej kolumnie bedzie zapisywany czas a w kazdej kolejnej pomiar.
Załączniki
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG (4.67 KiB) Przejrzano 4733 razy
ODPOWIEDZ