Używanie: Scan From String

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
lala166
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2011 12:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Używanie: Scan From String

Post autor: lala166 »

Cześć!
Chciałbym przy użyciu tego bloczku wydobyć dane ze stringa. Będzie miał on postać: x1xDANEx2xDANEx3xDANE Wszystko działa dopóki dane znajdują się w przesyłanym tekście. Ale chciałbym się zabezpieczyć przed wystąpieniem sytuacji np.: x1xDANEx2xx3xDANE. Jak zmodyfikować pole "format string" żeby zadziałało w takim przypadku i innych analogicznych?
Załączniki
string.JPG
Awatar użytkownika
rivui
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2010 16:50
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Używanie: Scan From String

Post autor: rivui »

Hej. Mozesz zignorowac blad programowo i kontynuowac program. Bez bledu zczyta wtedy wszystkie pomiary az do tego ktorego brakuje.
Niestety nie wiem jak zrobic zeby w przypadku braku liczby bral wartosc default.

Aczkolwiek nie jest trudno bloczek "scan from string" zastapic czyms innym. Przyklad daje w zalaczniku (LV 8.5).
Załączniki
Data Parsing.vi
(11.97 KiB) Pobrany 413 razy
Awatar użytkownika
ksyhu
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2009 19:15
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Używanie: Scan From String

Post autor: ksyhu »

Ogólnie rzecz biorąc tej funkcji używa się kiedy znany jest dokładny format danych wejściowych. Sam musisz określić, jak ten format może się zmieniać. Jeżeli bardzo chcesz użyć tylko bloczka możesz spróbować za pomocą %[x]1%[x]%f%[x]2%[x]%f%[x]3%[x]%f (możesz też zamienić 'x' na 'a-z'). Nie jest to jakieś idealne rozwiązanie, ale już jest. Tak jak napisał rivui bloczek 'Scan from string' możesz zastąpić innym np. 'match regular expression' lub też dodać 'Search and Replace Pattern' przed 'Scan' tak jak masz w załączniku. Popróbuj na pewno się uda ;)

@up. Czegoś w tym brakuje. Nie łapie liczby przy kilku iksach.
Załączniki
Schemat poglądowy :P
Schemat poglądowy :P
scan.png (17.03 KiB) Przejrzano 5295 razy
Często prowadzę z sobą długie rozmowy i jestem przy tym tak mądry, że czasami nie rozumiem ani jednego słowa z tego, co mówię.
ODPOWIEDZ