Pomiar prędkości obrotowej

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
picia88
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2012 15:41
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Pomiar prędkości obrotowej

Post autor: picia88 »

Witam serdecznie, zarejestrowałem sie na forum, ponieważ otrzymałem do zrealizowania projekt, w którym mam zrealizować pomiar prędkości obrotowej silnika korzystając z karty pomiarowej LAbjack U3 oraz programu LabView.
Na silniku mam zamieszczony prosty enkoder AS5040 który podaje 2 sygnały A i B przesunięte względem siebie w zależności od kierunku wirowania. Podłączyłem oba sygnały do wejść skonfigurowanych jako wejścia kwadraturowe. W ten sposób wykorzystuje już oba dostępne Timery. W efekcie otrzymuje liczbę impulsów razem ze znakiem (kierunkiem obrotu). Problem się pojawia, gdy chcę obliczyć liczbę impulsów w jednostce czasu. Po prostu nie wiem w jaki sposób to zrealizować. Kożystam z LabVwie 7.1, pracuje na Win 7. Proszę o pomoc, mile widziane schematy blokowe dla tej wersji programiu
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skoziate
Administrator
Posty: 245
Rejestracja: 06 mar 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomiar prędkości obrotowej

Post autor: skoziate »

Witaj!

Nie znam LABjacka, ale ich support udostępnia kilka przykładów, w tym akwizycja z licznika: http://labjack.com/support/ud/examples/labview
Poniżej też jest dyskusja, pewnie wystarczy się zarejestrować i można też podpytać innych użytkowników LABjack.
Pozdrawiam,
Sebastian
ODPOWIEDZ