Tworzenie pliku binarnego i dopisywanie do niego.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Tworzenie pliku binarnego i dopisywanie do niego.

Post autor: Harnas »

Witam wszystkich,

Probowalem na potrzeby wiekszego projektu stworzyc VI, ktory bedzie zapisywal pomiary do plikow binarnych. Stworzylem cala struktre, ktora zapisuje do plikow tekstowych i dziala jak powinna. Siedze juz ze 3 godzinki i probuje to przerobic, zeby na tej samej zasadzie tworzylo a potem dopisywalo wartosci do pliku binarnego i nie chce to dzialac w zaden sposob.

W zalaczonym VI w gornej petli jest tworzona odpowiednia struktura katalogow a nastepnie pliki txt (w nich od razu wpisywane sa nazwy kolumn) a w dolnej dopisywane sa kolejne wartosci.
Bylbym bardzo wdzieczyny za jakies wskazowki, screeny.

Pozdrawiam
Harnas
Załączniki
archiv_version_2.vi
(34.74 KiB) Pobrany 301 razy
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Tworzenie pliku binarnego i dopisywanie do niego.

Post autor: PiDi »

Znaczy ten VI to jest to, co działa, czy to, co nie działa? U mnie to w każdym razie nie bardzo działa, bo ta sztoplampa od razu zatrzymuje dolną pętlę, zawsze. Może przerzutka na jakieś sensowniejsze metody komunikacji między pętlami? (I mówię to, sam wrzucając przed chwilą w innym temacie VI z local variables :p ).
archiv_version_2-1.vi
(37.45 KiB) Pobrany 306 razy
A teraz do sedna: może jakieś wskazówki i screeny najpierw do tego, w czym problem z plikami binarnymi?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Tworzenie pliku binarnego i dopisywanie do niego.

Post autor: Harnas »

Ten VI, ktory podalem dziala (przynajmniej u mnie bez zadnych problemow). Glowny projekt jest zbudowany na zasadzie struktury producent-konsument, a w oddzielnej petli z Event Structure znajduje sie sterowanie.
Tutaj sztoplampka przy pierwszym uruchomieniu programu jest ustawiona na FALSE i druga petla powinna dzialac. Przy kolejnych rzeczywiscie od razu ja wylacza, ale w projekcie jest juz ustawione, ze przy starcie lampka od razu przechodzi na FALSE.

W petli consumer (czyli w tutaj jest to poprostu druga petla), musze archiwizowac wszystkie pomiary w plikach o jak najmniejszej wadze, ale w taki sposob, zebym mogl potem bez problemu odczytac te pomiary i dalej z nimi pracowac.
Chcialem w evencie tworzyc odpowiednie pliki, z odpowiednimi naglowkami (zeby potem wiedziec co jest w ktorej kolumnie zapisane) a w petli konsumenta otwierac te pliki i dopisywac pomiary do nich. Nie wiem poprostu jak to zrobic, zeby w pliku binarnym pomiary/nazwy kolumn byly zapisywane tak ja sa zapisywane teraz. Probowalem laczyc ze soba rozne bloczki, ale potem mam znowu problem z przemiana stringa na liczbe albo array liczb(petla druga) na string. Zachowujac przy tym jak najmniejsza wage pliku.

PS. Nie moge otworzyc Twojego VIa bo jest w wersji 2011 :D

EDIT:
screen na takim etapie jestem. Przyklad znalazlem na innym forum. Tylko cos ustawiajac format %s i czytajac przykladowo stringa "uhrzeit" juz nie chce dzialac ;/
Załączniki
Unbenannt.PNG
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Tworzenie pliku binarnego i dopisywanie do niego.

Post autor: PiDi »

Właściwie to nadal nie wiem, gdzie konkretnie pojawia się problem, więc przykład robiący "wszystko"...
Załączniki
binary.vi
(10.73 KiB) Pobrany 303 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ