Spowolniony wykres

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spowolniony wykres

Post autor: spalinowy »

Mam problem z wykresami. Chodzi o to, że gdy jeden przebieg działa w pętli to wykonuje sie szybko, ale gdy uruchomię drugi to obydwa działają wolniej. Z czego to może wynikać?
SubVI to robiona przeze mnie funkcja spline. W lewej petli działa az do nacisnięcia stop a w prawej wyzwalana ręcznie i wykonuje sie raz. I własnie gdy uruchomie teple, która wykonuje się raz to obydwie działają wolniej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Szewczyk
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2011 02:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Koszyce
Kontakt:

Spowolniony wykres

Post autor: Krzysztof Szewczyk »

masz dwa charty aktywne na panelu? może rysowanie spowalnia strasznie, ukryj jeden (hide) i sprawdz
Obrazek
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spowolniony wykres

Post autor: spalinowy »

Niestety nadal to samo.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spowolniony wykres

Post autor: spalinowy »

Co prawda nie wiem z czego to wynikało bezpośrednio ale gdy pozbyłem sie SubVI i wstawiłem strukture, którą stanowił to wszystko jest ok. Gdzieś w kodzie był błąd z czasem opóźnienia w momencie uruchomienia drugiej petli, co prawda nie bardzo wiem w którym miejscu wogóle mógłby taki być.

Dzięki za chęci
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Spowolniony wykres

Post autor: PiDi »

Taaak, nie twórzmy subVIjów, same z nimi problemy :D

Zobacz sobie coś takiego:
blokowanie.zip
(13.27 KiB) Pobrany 292 razy
Podobny problem, prawda? ;) Otwórz teraz wait.vi i jego właściwości (dla porządku - prawy klik na ikonkę, VI properties), wybierz kategorię Execution, ustaw opcję Reentrant Execution i powtórz eksperyment w main.vi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ