Model z simulinka w Labview

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
bartek87
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2011 17:25
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Model z simulinka w Labview

Post autor: bartek87 »

Witam!
Mam projekt w Simulinku i potrzebuję pomocy w realizacji jego działania w Labview. Funkcja poniżej:
Obrazek

Proszę o wskazówki
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012 13:11 przez bartek87, łącznie zmieniany 1 raz.
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Model z simulinka w Labview

Post autor: milten »

Jeżeli masz toolkit Control Design & Simulation, to możesz z niego skorzystać i całość będzie bardzo podobnie wyglądać.
Jeżeli nie masz, to musisz przejść z dziedziny transformaty Laplace'a na czasową. Wtedy wystarczy zwykły formula node, aby nie męczyć się z kilkunastoma bloczkami mnożenia i dodawania.
Obrazek
bartek87
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2011 17:25
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Model z simulinka w Labview

Post autor: bartek87 »

Dzięki za odpowiedź. Toolkit o którym wspominasz mam zainstalowany. Nie do końca wiem jednak jak przyporządkować jego poszczególne funkcje do tych podanych na obrazku. Próbowałem stworzyć blok "Transfer FCN" według tego poradnika: http://techteach.no/publications/labvie ... ol_design/ . Problem mam z pozostałymi bloczkami. Dodam że ma to być sub Vi - część większego programu.
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Model z simulinka w Labview

Post autor: milten »

Napisz może więcej co ta część ma robić. Ma to wyliczać odpowiedź przy zadanych warunkach początkowych, czy może zwykła odpowiedź na skok jednostkowy układu?
Obrazek
bartek87
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2011 17:25
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Model z simulinka w Labview

Post autor: bartek87 »

Cały program zrealizwoany w simulinku wygląda tak:
Obrazek

Część z którą mam problem tutaj oznaczona jest jako Heat Exchanger. Cały program ma za zadanie symulować wymiennik ciepła, gdzie sterowanie realizowane jest poprzez algorytm PI. Odpowiedź układu w zależności od podanych wartości jest wyświetlana na wykresie. Z góry dziękuję za pomoc.
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Model z simulinka w Labview

Post autor: milten »

To czy nie łatwiej wykorzystać do tego Control & Simulation Loop? Będzie to prawie tak samo wykonane jak w simulinku.
Załączniki
Heat Exchanger.vi
subsystem
(177.83 KiB) Pobrany 431 razy
sim.vi
(147.98 KiB) Pobrany 337 razy
Obrazek
bartek87
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2011 17:25
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Model z simulinka w Labview

Post autor: bartek87 »

Wielkie dzięki za pomoc! Właśnie o to chodziło.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Model z simulinka w Labview

Post autor: Nowszy »

Witaj

Tak tylko dla podsumowania - ten artykuł omawia ten temat: http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/7436

W dużym skrócie dostępne są 2 ścieżki:
- wykorzystanie pętli Simulation Loop z modułu Control Design and Simulation (jest też dostępny automat: Simulation Model Converter, dostępny pod Tools>Control Design..)
- wykorzystanie modułu Simulation Interface Toolkit (tam eksportujemy model z Simulinka jako DLL i otwieramy go w LabVIEW)
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
ODPOWIEDZ