Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: AGF »

O 15:00 kończę pracę na dziś i pozostał mi już tylko problem obliczenia powierzchni dla krzywej zamkniętej (reprezentowanej przez dyskretne punkty). Przychodzi mi na myśl metoda monte carlo no i całkowanie (krzywa oczywiście nie musi być wypukła). Czy ktoś podchodził może do tego zagadnienia? Jeżeli tak to jestem chętnie przeczytam jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: czab »

Na ile pamiętam, metoda Monte Carlo nie jest odrębna w stosunku do całkowania, jest raczej jednym ze sposobów całkowania. Od samego całkowania moim zdaniem się nie ucieknie. Kiedy nie potrzeba super dokładności, rozważyłbym metodę prostokątów/trapezów bez zbędnego rozczulania się :)
Obrazek
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: vugie »

W przypadku krzywej zamkniętej, to najprościej przez sumę pól trójkątów ze znakiem. Stawiamy sobie dodatkowy punkt w dowolnym miejscu i liczymy pola kolejnych trójkątów utworzonych z dwóch sąsiednich punktów krzywej i tego dodatkowego. Pola muszą być "ze znakiem" - najlepiej za pomocą iloczynu wektorowego.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: AGF »

Dzięki za odpowiedzi. Metoda z trójkątami wydaje się być najlepsza/najprostsza dla mojego zastosowania. W załącznik wrzucam vi. Czy o to chodziło ci vugie?
Załączniki
CalcGeometricArrea.vi
(11.52 KiB) Pobrany 359 razy
caf.png
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: vugie »

O to. Trzeba tylko pamiętać, że punkty w tablicy muszą być w kolejności określonej przez kształt krzywej.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pole powierzchi krzywej zamkniętej.

Post autor: AGF »

Pamiętam :D
Klucz to rozumieć metodę :D
Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ