Event Structure

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Roberto
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Event Structure

Post autor: Roberto »

Witam ponownie!
Idąc za waszą radą postanowiłem swoją mini aplikację oprzeć na Structure Event (obecnie są tylko while, case i for). W związku z tym że wcześniej nie używałem tego narzędzią mam pytanie:
Pobieram dane z pliku a nastepnie obrabiam je, jednak no graphie dane są cały czas oryginalne, nie widze co sie dzieje podczas obrabiania. Prawdopodobnie nie wiem czegos oczywistego (czasami tak bywa), ale jak dotąt nie udało mi sie nic wymysleć. Bardzo prosze o pomoc! A ja w miedzy czasie będę kombinował. Ponizej jest przykład mojego problemu.
Pozdrawiam!
Robert
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Event Structure

Post autor: jogurt_owocowy »

Nie działa pewnie dlatego, że masz niepodpiętą klepsydrę przy strukturze event. Oznacza to, że program czeka (w nieskończoność) aż stanie się któreś ze zdarzeń okeślonych w strukturze event.

PS. Dołączaj też obok obrazków vijaje. Zawsze to ułatwia sprawę.
Roberto
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Re: Event Structure

Post autor: Roberto »

Ok załączam plik. Jest to tylko przykład, który wykorzystuję w swojej aplikacji i w dalszym ciagu nie wiem jak manipulawac danymi które wyszły ze Evenet Structure. Z góry dzięki!
Pozdrawiam!
Robert
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Event Structure

Post autor: jogurt_owocowy »

W załączonych plikach nieco przerobiony Twój załącznik.
W pliku event1.vi teraz jest dodatkowo dołożony event "Timeout" i podpięta do niego wartość 10ms. Poczytaj w Helpie.
W pliku event2.vi jest w ogóle zrobione trochę inaczej, wykres zmodyfikowanych danych rysuje się w momencie zmiany wartości Slide.

Który sposób wybrać to zależy w sumie od reszty programu. Podepnij też sobie wyświetlacz do 'i' w pętli i zobacz ile obrotów wykonuje pętla przy takim i takim rozwiązaniu.

Pozdrawiam :)

PS. Postaram się dołożyć obrazki do tego. Teraz nie bardzo mam czas :/
Roberto
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Re: Event Structure

Post autor: Roberto »

Dzięki Wielkie!
Właśnie o to mi chodziło. Aczkolwiek na sposób jak w event2.vi juz wpadłem no i przymierzałem sie aby go zaimplementowac i sprawdzic czy działa. No ale juz nie muszę sprawdzać bo wiem, że działa. Dzieki raz jeszcze i pozdrawiam.
Robert
ODPOWIEDZ