Rejestracja wyników w tabeli

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Rejestracja wyników w tabeli

Post autor: Gość »

Właśnie robię pewien vi będący symulacją regulacji temperatury. Chcę aby program zapisywał wynik każdego pomiaru nie tylko na wykresie, lecz także w postaci liczb w dwóch kolumnach w oknie vi (czas, temperatura). Chodzi o to, że by po zakończeniu pomiarów historia przebiegu temperatuty była widoczna na wykresie i w tabeli. Chciałbym także eksportować te dane do exela. Niestety nie wiem jak tego dokonać. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Re: Rejestracja wyników w tabeli

Post autor: rumcajs »

Po raz kolejny brak podstawowych informacji nt. wersji LV itp... oraz brak jasno i wyraźnie postawionego pytania.
Pozostaje domyślanie się.... o co chodzi.
Więc odpowiadam w ten sam sposób i takiej samej formie:
1. Używasz FOR - zrób Enable Indexing w pętli generowania temp/czas
2. Używasz While - wykorzystaj Shift Register i dodawaj kolejne próbki do tablicy w każdej pętli.
3. Masz Report Generation Toolkit - wykorzystaj go do Eksportu danych do Excela.
4. Nie masz RGT - użyj ActiveX - Uwaga! - wyższa szkoła jazdy.
5. Lub po prostu zapisz dane w postaci tekstowej do pliku tekstowego rozdzielając temp od czasu tabulatorem a kolejny wiersz w pliku znakiem końca wiersza i taki plik tekstowy otwórz po prostu w Excelu.
Przykład:
CZAS TEMP
08:00 14521,31
08:12 6426,412
09:00 527653.53
Rumcajs

P.S. Właśnie smażę naleśniki, co zrobić aby się nie przypalały.........?!
Odp. Pilnować i przewracać a nie odpowiadać na .... pytania na forum LV :)

Ocena w kategorii Session Desperados: 4 pkt. na 10.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Rejestracja wyników w tabeli

Post autor: Gość »

Jestem początkującym użytkownikiem i nie wiem jak dokonać czynności wymienionych w punkcie drugim. Podejrzewam, że jest to banalne więc byłbym wdzięczny za graficzne przedstawienie rozwiązania.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Rejestracja wyników w tabeli

Post autor: Mikrobi »

Amator pisze:Jestem początkującym użytkownikiem i nie wiem jak dokonać czynności wymienionych w punkcie drugim. Podejrzewam, że jest to banalne więc byłbym wdzięczny za graficzne przedstawienie rozwiązania.
Rumcajsie jesli pozwolisz.
Krótki quiz dla Amatora: Czy znasz sposób w jaki pracuje w LabVIEW: 1. pętla WHILE
2. petla FOR 3. w jaki sposób wykonuje sie operacje na tablicach?
klucz do quizu jesli odpowiedzi NIE jest więcej niż 0 (zero) - zacznij pracować nad
podstawami - tego akurat NIKT za ciebie nie zrobi.
Wskazówka: LINKOWNIA labview.pl i na początek materiały w j. polskim
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Re: Rejestracja wyników w tabeli

Post autor: rumcajs »

Należy najechać kursorem myszki na brzeg pętli WHILE kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać ADD SHIFT REGISTER.
Po obu stronach pętli pojawią się "kwadraciki", ten z lewej strony przekazuje wartość wpisaną w poprzedniej pętli do tego z prawej strony.
Załączam przykładzik i polecam Examples z menu Help Labview.
Rumcajs
ODPOWIEDZ