Zapis i odczyt wielu kanałów do jednego pliku(double)

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
gucek5
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2005 00:00

Zapis i odczyt wielu kanałów do jednego pliku(double)

Post autor: gucek5 »

Witam
musze napisac program:
Zapis i odczyt wielu kanałów do jednego pliku(double). liczba kanałow i próbek ma byc zmienna. Np: mam 4 przebiegi.iles z nich chce zapisac do pliku. biore pierwsza probke z perwszego przebiegu i zapisuje pierwsza probke z drugiego przebiegu i zapisuje pierwsza probke z trzeciego przebiegu i zapisuje. dane zapisuje
w pliku poprzeplatane i nastepnie to odczytuje.
Czy moglby mi ktos podpowiedziec jak mam to zrobic? Bylbym bardzo wdzieczny pozdrawiam
Jeden post wystarczy, nie trzeba dawać kilku takich samych. bogdani
grzechura
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2005 00:00

Post autor: grzechura »

Sparawa jest troche skomplikowana, ale chyba do zrobienia....

zapisywanie poszczegolnej probki do pliku odbyc sie moze przez "Initialize Array" Taki bloczek tworzysz dla kazdego sygnalu i dajesz do petli CASE gdzie wybierasz z jakiego sygnalu probke chcesz zapisac. potem podajesz odpowiedni index dla bloczku Initialize Array i on bedzie zapisywal konkretna probke.

zapisywanie kilku sygnalow do pliku to tez przez case mozna zrobic. Musisz zdefiniowac odpowiednie warunki i powino dzialac
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Zapis i odczyt wielu kanałów do jednego pliku(double)

Post autor: Mikrobi »

gucek5 pisze:Witam
musze napisac program:
Zapis i odczyt wielu kanałów do jednego pliku(double). liczba kanałow i próbek ma byc zmienna. Np: mam 4 przebiegi.iles z nich chce zapisac do pliku. biore pierwsza probke z perwszego przebiegu i zapisuje pierwsza probke z drugiego przebiegu i zapisuje pierwsza probke z trzeciego przebiegu i zapisuje. dane zapisuje
w pliku poprzeplatane i nastepnie to odczytuje.
Czy moglby mi ktos podpowiedziec jak mam to zrobic?
Zapis sugeruję wykonać za pomocą funkcji Write to Spreadsheet File.vi Wykorzystaj wejście na tablicę 2D, domyslnie jest zapisywana jako SGL, można wprowadzić dane typu double. Poćwicz pracę z tablicami 2D - łaczenie sygnałów jako elementy np. wiersza w tablicy, kolejne zapisy do pliku jako kolumny.
Może się przydać pętla while z elementami Shift Register, zainicjalizowanymi pustą dwuwymiarową (2D) tablicą, do której będziesz dodawał kolejne wiersze z próbkami.
Problem pojawi się w kilku miejscach: 1. można załozyć że na początku programu określasz z których kanałów zbierasz próbki 2.
8)
bardziej skomplikowane jest jeśli podczas pracy programu chcesz zmieniać z których kanałów sygnały mają być zapisane do pliku
Jeśli masz cztery kanały to mozna to zrobić tak:
Obrazek
panel wyglądał by tak:
Obrazek
Resztę w oparciu w pętlę while i Shift Register moższ pogrupować w tablicę 2D.
Zwróć uwage na to jak łączone są w tablicę (wiersz) próbki. KONIEC PODPOWIEDZI
:wink:
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ