kompresja obrazu w LabView

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
lisuluke
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2005 00:00

kompresja obrazu w LabView

Post autor: lisuluke »

Witam.Na starcie informuje ze jestem calkiem zielony w LabView,a potrzebuje pomocy.Poniewaz otrzymalem na uczelni projekt do wykonania "Metody kompresji i dekompresji obrazu", ktory musze wykonac do maja(bo nie dostane zaliczenia).Wszystich ktorych pytalem jak sie do tego zabrac stwierdzali ze jest to bardzo trudne i nie maja czasu mi pomuc. Czy ma moze ktos przykladowy uklad bloczkow juz polaczonych, lub wie gdzie tego szukac?chodzi o kompresje statycznych obrazow.
Prosze o pomoc!!
lisuluke@interia.pl
Slawek_ZG
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2004 00:00

Post autor: Slawek_ZG »

Pozdrawiam

Slawek
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: kompresja obrazu w LabView

Post autor: Mikrobi »

lisuluke pisze:Witam.Na starcie informuje ze jestem calkiem zielony w LabView,a potrzebuje pomocy.Poniewaz otrzymalem na uczelni projekt do wykonania
"Metody kompresji i dekompresji obrazu", ktory musze wykonac do maja(bo nie dostane zaliczenia).Wszystich ktorych pytalem jak sie do tego zabrac stwierdzali ze jest to bardzo trudne i nie maja czasu mi pomuc. Czy ma moze ktos przykladowy uklad bloczkow juz polaczonych, lub wie gdzie tego szukac?chodzi o kompresje statycznych obrazow. Prosze o pomoc!!





lisuluke@interia.pl
POMOC 1.
Zrób prezentację w PowerPoint na temat metody kompresji obrazu Potem wykorzystaj LabVIEW do pokazania prezentacji. Pod koniec tej dyskusji jest link do pdf'a http://www.labview.pl/modules.php?name= ... ower+point 2.
Przeglądnij przykłady odczytu i zapisu plików graficznych w LabVIEW. - odczytujesz bmp - zapisujesz jpg albo png
to jest kompresja. (lepsza taka niż żadna :)
) 3.
Znasz zagadnienia przetwarzania, kompresji obrazu? Rozumiesz temat jaki chcesz przedstawić? Hm... do maja zostało osiem dni
:roll: Rozumiem, że jesteś studentem i masz znaczny potencjał przyswajania wiedzy, ale az taki...? Nauczyć się LabVIEW w osiem dni
do etapu projektu z przetwarzania obrazów
:lol:
wiosna, po prostu wiosna... Przepraszam że zapytam ale jaka to ....? albo kto...?
Pisząć poważnie: będąc "zielonym z LabVIEW" jak sam piszesz powyżej masz szansę poznać podstawy środowiska w 8 dni.
W miesiąc nauczysz się na tyle, aby zacząć projekt.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
lisuluke
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2005 00:00

Post autor: lisuluke »

termin oddania projektu uda mi sie przesunac przynajmniej do polowy maja,wiec mysle ze cos uda mi sie zrobic.Serdecznie dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz.Pozdrawiam!!!!
ODPOWIEDZ