Reagowanie na zmianę wartości zmiennej....

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Reagowanie na zmianę wartości zmiennej....

Post autor: jogurt_owocowy »

Witam.
Ze zbiorczą zmianą właściwości kontrolek jakoś poradziłem sobie tablicą referencji i pętlą. Nic lepszego nie wymyśliłem, ale działa git :)
A jak zareagować w jakiś "elegancki" sposób na zmianę wartości jakiejś zmiennej, która to zmiana wyzwala na przykład case'a ?

Z góry dzięki.
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam

zareagować można w różny sposób - np. poprzez property node - na zmianę wartości lub zdalnie (i lokalnie również) poprzez metody vi-servera - to oczywiście wolniej niż tradycyjne drutowanie, które jest najszybszym sposobem przesyłania informacji - ale zależy od zastosowania - tu oczywiście polecam strukture event.

PS. precyzujcie swoje pytania najbardziej jak to możliwe - łatwiej jest odpowiadać

Pozdrawiam

PMaj
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Reagowanie na zmianę wartości zmiennej....

Post autor: Mikrobi »

jogurt_owocowy pisze:Witam.
Ze zbiorczą zmianą właściwości kontrolek jakoś poradziłem sobie tablicą referencji i pętlą. Nic lepszego nie wymyśliłem, ale działa git :)
A jak zareagować w jakiś "elegancki" sposób na zmianę wartości jakiejś zmiennej, która to zmiana wyzwala na przykład case'a ?
Rozwiązaniem standardowym jest obecnie struktura EVENT osadzona w pętli While
Obrazek
edycja zdarzeń: korzystając z menu PKM, opcja Add Event
lub Edit Events case otwiera edytor zdarzeń Obrazek
w skrócie znaczenie zdarzeń jest tutaj: Obrazek
Polecam gotowe przykłady w LabVIEW.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ