Akwizycja i architektura programu

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
JanekG
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2004 00:00

Akwizycja i architektura programu

Post autor: JanekG »

Witam
Napotkalem sie z nastepujacym problemem:
W petli while dokonuje akwizycji danych z czestotliwoscia 10 000 Hz i po zgromadzeniu 25 000 probek dane przekazuje do analizy (petla wykonywana co 2,5 sek). problem polega na tym, ze nastepuje opoznienie zanim nastepna akwizycja sie rozpocznie.( Opoznienie spowodowane skomplikowaniem kodu). Nastepnym problemem jest to petla wykonujaca akwizycje (co 2,5 sek) ogranicza mi mozliwość zrobienia interfejsu dzialajacego z wieksza czestotliwoscia. Czy istnieje możliwość dzialania jednej petli w „tle” podczas gdy druga wykonuje się zupelnie niezaleznie? czy tez moze istnie inna mozliwosc zaprojektowania architektury programu? Z góry dziekuję za jakiekolwiek podpowiedzi i Pozdrawiam :roll:
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Post autor: rumcajs »

Ohh.. chciałoby się powiedzieć...
kolejny post typu...
Dzwoni blondynka na 999:
- Pogtowie ratunkowe, słucham..
- Oj boli mnie w mostku...ratunku !!!
- Ale kogo, gdzie, na jakiej ulicy..
Tiit, ttit, tiit......

Chwila moment... tylko zajrzę do mojej magicznej kuli...ooooo
już widzę... masz LV 7.1 ? .... a karta NI ..... pewno jakaś z multifunkcyjnych ... czyżby PCI-6024 ..... nie chyba inna ..... o nie NI ale Advantech... szkoda .....takie piękne sterowniczki mx .......

A może wkrótce się dowiemy ? ... to Ci pomożemy - I hope.
God bless the Quinn.
Rumcajs.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Post autor: rumcajs »

Queen - oczywiście.

Generalnie nie robi się pomiarów tego typu w pętlach software'owych tylko nazwijmy "hardware'owych", ale to również zależy od typy karty, sterowników i jeszcze wielu innych czynników.

Jeżeli używasz starego typu sterowników do karty pomiarowej NI to niestety nie ma wyboru musisz odczekać te 2,5 sek aż do zebrania 25000 próbek. A jeżeli na dodatek - czego do końca nie mogę odszyfrować z postu - w każdej petli while odczytujesz po jednej próbce.... nie chyba nie.

Generalnie nie obsługuje się GUI w tych samych pętlach co akwizycja.
Naprawdę gorąco polecam przestudiowanie mnóstwa przykładów załączonych wraz z instalką LV i drugiego tyla na stronie NI.

Najlepszym rozwiązaniem jest również pokazanie kodu. Niestety to forum nie umożliwia tego (dołączanie plików do postów) a obrazek nie przedstawi prawidłowo "dużego" kodu.
Rumcajs
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Wrzuacnie plików

Post autor: bogdani »

Witam
Otóż chciałem poinformować, iż istnieje możliwość wrzucania plików na serwer. Opisano to tutaj: Upload plików przez użytkowników, ale kto by tam czytał takie rzeczy ...
Niedługo w serwisie będą zmiany i dołączanie plików będzie znacznie łatwiejsze.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ