Dwu językowa aplikacja

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: Gość »

Dziękuję wszystkim za pomoc

Muszę teraz tylko trochę poklepać kodu i dam wam znać jak poszło !

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Jacek :D
Awatar użytkownika
mar3cki
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2005 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: mar3cki »

u mnie w pracy funkcjonuje plik (vi) zawierający tablicę z opisami w kilku językach, każda kolumna odpowiada innemu językowi, natomiast każdy wiersz kolejnemu opisowi (Caption wiadomo)
każdy, kto dodaje nową rzecz w swoim programie uzupełnia tablicę o nowe wiersze,
język zaś jest konfigurowany z pliku ini, jako cyfra określająca właściwą kolumnę,

na samym początku programu wszystkie opisy są przypisywane,

wadą jest możliwość zmiany języka aplikacji tylko przed uruchomieniem, poprzez zmianę wartości w pliku ini, no ale mało kto potrzebuje zmieniać to w czasie pracy programu
pozdro marecki

Certified LabVIEW Developer
wysoczanski_t
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2006 00:00

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: wysoczanski_t »

Mam jeszcze inny problem. Mianowicie jak zmienić wartości Caption kontrolek umieszczonych w klastrze. Ten sposób działa tylko na zmianę wartości Caption dla klastru.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: Mikrobi »

Węzeł własności klastra (Property Node) ma pole 'Controls[]' - to tablica referencji do znajdujących się wewnątrz kontrolek.
Oczywiście tutaj juz należy operować korzystając z węzłów własności znajdujących się na palecie funkcji Application Control.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
wysoczanski_t
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2006 00:00

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: wysoczanski_t »

To wiem :) Ĺąle zadalem pytanie. Chodzi o to że chce odczytać wartosci Caption kontrolek wystepujacych w klastrze uzywajac do tego innego programu, tak jak to jest na obrazku z poczatku tego tematu (autorstwa Mikrobi). Tym sposobem moge tylko odczytac Caption klastrow i nie wiem jak sie zabrac za te kontrolki w tych klastrach.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: Mikrobi »

Tutaj trzeba trochę więcej pracy:
należy sprawdzić typ kontrolki i wykorzystać CASE: jeśli jest to typ odpowiadający klastrowi to z referencji pobierać węzeł Controls[].
A potem jak powyżej...
Obrazek
oczywiście wewnątrz CASE'a i pętli FOR trzeba bedzie włożyć CASE ....
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
wysoczanski_t
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2006 00:00

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: wysoczanski_t »

Wielkie dzieki Mikrobi. Działa :)
szczygiel83
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2008 09:39
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Dwu językowa aplikacja

Post autor: szczygiel83 »

witam
A ja można zrobić zmianę jezyka opisu dekoracji. Znalazłem na stronie NI jak zmienić jedentekst.
http://zone.ni.com/devzone/cda/epd/p/id/957

Jak zrobić by zmieniać wiele tekstów, najlepiej tak jak pare postów wcześniej pobieranych z tablicy
szczygiel83
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2008 09:39
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Dwu językowa aplikacja

Post autor: szczygiel83 »

sam sobie odpowiedziałem
jak ktoś mi powie jak zamieścić printscreena to wkleję dla potomnych
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: smiga »

Czy ktoś testował może to rozwiązanie:
http://zone.ni.com/devzone/cda/epd/p/id/6257

pozdrawiam
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dwu językowa aplikacja

Post autor: smiga »

szczygiel83 pisze:witam
A ja można zrobić zmianę jezyka opisu dekoracji. Znalazłem na stronie NI jak zmienić jedentekst.
http://zone.ni.com/devzone/cda/epd/p/id/957
Ciekawe jest zachowanie dekoracji. Wprowadzając nową dekorację LabVIEW numeruję ją jako pierwszą, a te które już istniały zmieniają numery na kolejne (o 1 wyższe jeżeli wprowadziliśmy nową 1 dekorację).
W związku z tym zabawa z podmienianiem nazw w dekoracjach jest więc troszkę uciążliwa - wypadało by ją robić na samym końcu jak już na pewno nie będziemy wprowadzali nowej.
Inaczej kończy się to takim błędem jak poniżej ... na który straciłem jakąś godzinkę żeby zrozumieć dlaczego...

Wie ktoś może jak podglądnąć numerację dekoracji? Dla kontrolek i wskaźników mamy do dyspozycji Edit/Set Tabbing Order
... ale jak coś podobnego (rozumiem że Tabbing dla dekoracji nie jest przydatny :) ) zobaczyć dla dekoracji?
Załączniki
blad.jpg
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
1125
Posty: 37
Rejestracja: 25 cze 2011 09:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dwu językowa aplikacja

Post autor: 1125 »

Witam

Chciałbym też zrobić taką aplikację dwujęzykową, wszystko tu jest opisane ale obrazki wykasowane, czy ktoś to jeszcze posiada albo mógłby napisać jak manipulować tymi opisami kontrolek?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ