Skomplikowany temat

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
jacobs
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Skomplikowany temat

Post autor: jacobs »

Korzystając z szybkiego responsu poddaje kolejny mój problem. Otórz chcę wyświetlać i jednocześnie zmieniać paramety wcześniej wprowadzone. Są to wartości zmieniające się więc znajdują się w tabeli. Do przeglądania ich użyłem funkcji Multicolumn Listbox ponieważ oprócz tych parametrów są jeszcze dodatkowe informacje zapisane w kolejnej kolumnie. Tyle że oprócz tego potrzebuje jeszcze w kolejnej kolumnie mieć możliwość zaznaczenia (Dialog Checkbox lub Dialog Radio Button) po to aby móc wybrać kilka wartości parametrów z całej tablicy i wysłać je dalej. Problem właśnie w tym że nie wiem czego użyć do jednoczesnego przeglądania z możliwością przechodzenia pomiędzy kolejnymi wartościami i dodatkowo z możliwością wybrania kilku z nich.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Zaznaczenie

Post autor: bogdani »

Wydaje mi się, że przykład umieszczony niedawno w naszym serwisie: Select Table Row by Clicking, pozwoli ci zapoznać się z jednym ze sposobów na odczytywanie zaznaczenia w tabeli. Reszta, jak uaktualnienie tabeli i odczytanie zaznaczonej zawartości juz jest prosta. Jakby co, napisz.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
jacobs
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: jacobs »

Dziękuję bardzo za odpowiedz, jednak chyba nie do końca mi o to chodziło. Być może nie za dobrze przedstawiłem mój problem ale nie bardzo wiem jak to inaczej opisać.
W Multicolumn Listbox dopatrzyłem się takiej opcji jak "get dblclick row" która daje mi indeks klikniętego wiersza a to pozwala mi przesłać dane dalej. Poprzed pojedyncze kliknięcie poprostu przeglądam sobie wykres do którego wysyłam wartości z tegoż wiersza a poprzez podwójne kliknięcie przesyłam dalej ten wiersz i potem go zapisuję. No i to właśnie by mnie zadowalało tyle że przy większej liczbie wierszy nie jestem w stanie stwierdzić szybko czy ten wiersz już został zapisany czy jeszcze nie. Znalazłem opcję "Item Symbols", nie wiem do czego to służy ale być może to jest w stanie rozwiązać mój problem. Chciałbym poprostu odfajkować interesujący mnie wiersz itd itd. Miałbym wtedy podgląd na to już zostało przesłane a co jeszcze nie. Mam nadzieję że teraz lepiej to przedstawiłem i że mój problem jest rozwiązywalny. Dzięki raz jeszcze.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Kolory

Post autor: bogdani »

Przecież możesz np. kolorami zaznaczać wysłane przez ciebie wiersze ...
Kolor zmienić to nie powinien być problem ...

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ