zakładki na panelu

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
gathor
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2004 00:00
Kontakt:

zakładki na panelu

Post autor: gathor »

w jaki sposób się robi zakładki? jakoś linki które są w poprzednich pytaniach o interfejs nie wszystkie działają tylko przenoszą spowrotem do forum. Nie wiem czemu się tak dzieje, a zakładki by mi pomogły w uszeregowaniu elementów. może krótka porada na temat zakładek??skąd je wybrać albo gdzie znaleźć, hejka do następnego razu:):):)
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

Zakładki są elementami panelu na palecie Control: Containers>>TabControl [3ci wiersz, środkowa ikona, pierwszy element].
Możesz, ale nie musisz używać tego jako elementu typu int na diagramie.
Standardowe opceje pod prawym klawiszem myszy.

powodzenia
Mikrobi
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: zakładki na panelu

Post autor: bogdani »

[quote="gathor"] jakoś linki które są w poprzednich pytaniach o interfejs nie wszystkie działają tylko przenoszą spowrotem do forum. Nie wiem czemu się tak dzieje[/quote]
Tak się dzieje, bo to był link do innego miejsca w forum, w którym był poruszony temat budowy i wyglądu interfejsu. Więc nie masz sie co przejmować tylko czytać i używać :D
bogdani
PS. Takie małe odbiegnięcie od tematu, celem wyjaśnienia.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
gathor
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2004 00:00
Kontakt:

ciekawe

Post autor: gathor »

czyli takie błędne koło tak? jak wchodzę na forum i na temat user interface czytam i są tam odpowiedzi np by zobaczyc :"LabVIEW Programming Techniques - The Good, The Bad, and the Ugly" to zpowrotem mnie przenosi na to samo forum gdzie jest znowu temat user interface i gdzie znowu mogę kliknąć na ten sam link i tak dalej i dalej...ciekawa rzecz myślę :( więc jak się dostać do "LabVIEW Programming Techniques - The Good, The Bad, and the Ugly"????????? no nie mogę. coś tu nie działa ja myślę:( acha i jedna rzecz mi szwankuje z zakładkami. mianowicie że nie wyświetlają się wykresy z poszczególnych miejsc programów czasami albo są pourywane. Gdy wysunę chart poza TabControl to działa ok. na jakiej zasadzie działa ta kontrolka?? czy może mam ją nieprawidłowo umieszczoną w programie?? zamieszczam program z tą kontrolką na http://republika.pl/gathor/images/dzialaQPSK.vi. czemu tak się dzieje??
jak zwykle czekam z niecierpliwością na odpowiedź. i dzięki za poprzednie rady narka :)
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: ciekawe

Post autor: bogdani »

[quote="gathor"]czyli takie błędne koło tak? [/quote]
Dziwne jak ja naciskam na odnośnik do LabVIEW Programming Techniques - The Good, The Bad, and the Ugly to mnie zaczyna się ściagać plik zawierający prezentację. Więc nie bardzo wiem o co tobie chodzi z tym błędnym kołem. Proponuję tutaj zostawić dyskusję o zakładkach panelu, a ewentualną dyskusję dotyczącą błędów na forum, proszę kontynuować w odpowiednim miejscu.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam

Jak dla mnie to program dziala poprawnie - nie ma z resztą powodów aby diałał źle - zostały tylko posegregowane wykresy w oknie panelu. Nie było ingerencji w kod programu!! - Zakładki można używać również celem wyboru - tu jednak (moim zdaniem) nie było to konieczne.

pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: ciekawe

Post autor: bogdani »

[quote="gathor"]acha i jedna rzecz mi szwankuje z zakładkami. mianowicie że nie wyświetlają się wykresy z poszczególnych miejsc programów czasami albo są pourywane. Gdy wysunę chart poza TabControl to działa ok. na jakiej zasadzie działa ta kontrolka?? czy może mam ją nieprawidłowo umieszczoną w programie?? zamieszczam program z tą kontrolką na http://republika.pl/gathor/images/dzialaQPSK.vi. czemu tak się dzieje??[/quote]
Jak już zauważył PM to program działa prawidłowo. U mnie nic takiego co opisałeś się nie dzieje. Może to zjawisko występuje w specypicznych warunkach, a może coś jeszcze obciąża komputer u ciebie? Jak dla mnie program działa, nie mieści się na ekranie (1024x768), ale działa.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
gathor
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2004 00:00
Kontakt:

może to mój komp?

Post autor: gathor »

przeczytałem właśnie odpowiedzi i jeszcze raz uruchomiłem program i oczywiście nie wykreślił mi ch-k rezystancji i tłumienności (3 zakładka). już nie wiem o co chodzi, może coś mi się z kompem dzieje? labview mam pod XP, sprzęt mam nawet nowy może to dlatego? acha i jeśli "bogdani" mówisz że działa i ściąga plik to znaczy że napewno coś jest nie tak z moim kompem:(. dzięki za szybkie odpowiedzi i dozobaczenia:)
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam ponownie

co do 3ciej zakładki to wyświetlił mi wyniki (spróbuj zmienić kolory wykresów - rzeczywiście ten wykres rezystancji był u mnie niewidoczny ale to z powodu kolorów - ale drugi był widoczny czerwony). Jak mówiłem - jeżeli nie ingerujesz w kod programu to poprzez zmianę wyglądu nie wplyniesz na jego działanie. A komputera bym sie nie czepiał - skoro zrobileś już taki program i piszesz na forum to znaczy że komp jest sprawny :wink:
Takrze polecam potestować jeszcze jakiś czas i pozmieniać trochę kolorków
pozdrawiam
gathor
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2004 00:00
Kontakt:

dalsza część

Post autor: gathor »

jeśli u was działa program tzn u mnie musi być to wina wersji programu. mam wersję 6.i(6.0) i zarówno u mnie jak i mojego promotora (zainstalowałem tą samą wersję u niego na kompie) nie wyświetlił wykresów znowu... i nie jest to wina kolorów gdyż nie było żadnego z wykresów dotyczących kabla konc (oczywiście w macierzach wyniki były). zagwozdka jak ch....ra. Jakiej wersji LabView używacie i skąd ją można ściągnąć (bardzo by mi się przydał jakiś link z wersją 6.1)?? Posiadam wersję LabView 7.0 (demo 30 dniowe) ale na niej nie próbowałem. Może na wersji LabView np 6.1 zakładki będą działały prawidłowo?? Sprawdze na 7.0 i powiem wtedy. narka i dzięki za zainteresowanie :):):)
gathor
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2004 00:00
Kontakt:

oki

Post autor: gathor »

w LabView 7.0 działa bez zarzutu więc to musi być wina 6.0. narka :):):)
ODPOWIEDZ