Rozdzielenie liter w String

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
darek3323
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018 21:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Rozdzielenie liter w String

Post autor: darek3323 »

Cześć, witam.

jestem na forum od niedawna, lecz dużą jego część zdążyłem przejrzeć w odpowiedzi na moje pytanie.
Nie jestem też nie wiadomo kim, jeśli chodzi o użytkowanie środowiska, więc proszę o wyrozumiałość.
Potrzebuję rozdzielić ciąg znaków "H H A H C D E E" na pojedyncze znaki, tak f-cja case odczytywała je w kolejności.
Ciąg ten jest wpisywany w oknie string. Wariantów w f-cja case jest aż 8. Rozdzielenie znaków wpisywanych w ciągu może być różne, lecz najwygodniejszą formą byłaby jednak spacja.
I stanąłem w kropce, szukam pomocy jak to rozwiązać :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: smiga »

Nie do końca rozumiem, chcesz dodać czy odjąć te spacje - oba przypadki są dość proste do rozwiązania ... zerknij poniżej:
Usuwanie spacji
Usuwanie spacji
string1.png (13.92 KiB) Przejrzano 8687 razy
Dodawanie spacji
Dodawanie spacji
string.png (22.24 KiB) Przejrzano 8687 razy
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
darek3323
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018 21:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: darek3323 »

Cześć, wiesz co, nie do końca się zrozumieliśmy chyba. Głowiłem się wczoraj dość dług, i tak nici z mojej pracy.

Mam funkcje case której warunkami są poszczególne litery. I chciałbym te litery z wpisanego prze zemnie ciągu wprowadzać do funkcji case by odpalał się odpowiedni warunek. Widziałem, że niektórzy odczytują stringi za pomocą średnika czy przecinka, jeśli mówiłem o spacji - najwygodniej byłoby dla mnie gdyby tym znakiem oddzielającym poszczególne litery była spacja.
Każdy z warunków ma swój czas wykonywania, jest to 2 sekundy. I zastanawiałem się też, jak z timerem do takiego zadania podejść.. czy konieczne jest jego umieszczenie.
Może to ułatwi - program ma pełnić role odtwarzania na głośniku w komputerze odpowiedniej kombinacji nut, a więc liter c,d,e,f,g,h,c2.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: Pitol »

To taka rada na przyszłość:
Staraj się zawsze opisać swój problem bardzo precyzyjnie, ponieważ z Twojego pierwszego (jak i drugiego) opisu wciąż wiele niewiadomych wynika.
Najlepiej zdefinuj wejścia, wyjścia, oczekiwane akcje. Bardzo konkretnie i precyzyjnie (np. tak jak niżej opisałem).

Z tego co zrozumiałem to Twój program działa następująco:

1. Zadajesz wejściowy string: "CCDAHEE"
2. Oczekujesz rozbić ten string na "C", "C", "D", "A", "H", "E", "E"
3. Każdy z tych znaków ma swój case
4. Po kolei mają wykonać się case'y dla każdego ze znaków

Czy dobrze zinterpretowałem Twoje intencje?

Jeśli tak to daj znać, to zaproponujemy rozwiązanie.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
darek3323
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2018 21:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: darek3323 »

Tak, bardzo dobrze zinterpretowałeś mój nieprecyzyjny opis. I dzięki za radę, następnym razem bardziej się przyłożę do opisów jak i odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: smiga »

Drobna modyfikacja poprzedniego kodu - oczywiście nie dobierałem odpowiednich częstotliwości, więc może fałszować :)
Załączniki
string_sound1.png
string_sound1.png (31.85 KiB) Przejrzano 8598 razy
string_sound.png
string_sound.png (32.71 KiB) Przejrzano 8598 razy
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rozdzielenie liter w String

Post autor: smiga »

Ten utwór chyba ma dobrze dobrane częstotliwości ;)
Załączniki
To jest VI Snippet - zamiast przerysowywać, kliknij prawym myszy "Zapisz obraz jako...", a następnie przeciągnij i upuść ten obrazek .png na Block Diagram.
To jest VI Snippet - zamiast przerysowywać, kliknij prawym myszy "Zapisz obraz jako...", a następnie przeciągnij i upuść ten obrazek .png na Block Diagram.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ